ITA: Napoli pobjedom sačuvao vrh, Milenkoviću crveni!

Sampa poražena posle pet mečeva, "Rino" Gatuzo slavio! Fudbaleri Milana pobedili su Sampdoriju na svom terenu sa 1:0, u 25. kolu Serije A. Milan igra kao Gatuzo nekad - tvrdo i uspešno! Ekipa Đenara Gatuza je nastavila da "pravi" rezultate. . . . Fudbaleri Napolija pobedili su SPAL u 25. kolu Serije A sa 1:0 na svom terenu. Prvi crveni za Nikolu Milenkovića u Seriji A! U razmaku od stotinak sekundi, 20-godišnji Beograđanin primorao je arbitra Maresku da mu pokaže dva žuta kartona.

Fudbal 19.02.2018 | 08:45
Napoliju je pobeda bila važna zbog toga što je ranije u toku dana Juventus pobedio Torino istim rezultatom i tako bar privremeno izbio na čelo tabele.

Jedini gol za domaćina je postigao Alan u šestom minutu meča kada ga je uposlio Kaljehon, a Alan lagano savladao golmana Merea.

Napoli se pobedom vratio na prvo mesto i "Staroj dami" beži za bod sa 66 koliko Napoli ima.

Benevento je uspeo da pobedi Krotone posle zanimljive utakmice u kojoj je "palo" čak pet golova. Poslednjeplasirana ekipa Serije A koja je dugo bila bez pobede do sva tri boda je došla tek u 89. minutu golom Dijabatea.

Krotone je poveo u 11. minutu preko Kročate, Sandro je u 37. izjednačio na 1:1, a preokret za Benevento je obezbedio Viola u 65. minutu meča.

Neizvesnost unosi Benali osam minuta kasnije kada poravnava na 2:2, a spomenuti Dijabate postavlja konačan rezultaat Benevento - Krotone 3:2.

Benevento je sa 10 bodova ostao poslednji na tabeli, dok je Krotone sa 21 bodom nadomak zone ispadanja, na 17. mestu.

Bolonja je u toku dana pobedila Sasuolo sa 2:1, a Atalanta je remizirala sa Fiorentinom. Nikola Milenković je u tom meču igrao za "Violu", ali je dobio drugi žuti karton u 85. minutu meča zbog povlačenja. Prvi karton, Milenković je dobio samo dva minuta ranije.

Njegov tim do kraja igrao sa desetoricom, ali to nije uticalo na rezultat. Fiorentina je 11. na tabeli sa 32 boda, a Atalanta je osma sa 38.

Nikola Milenković isključen je danas prvi put u Seriji A nakon što je arbitra Fabija Maresku primorao da mu pokaže dva žuta kartona u razmaku od stotinak sekundi.

Mladi srpski štoper, koji je danas šesti put igrao za prvi tim Fiorentine (mada, ponovo na poziciji desnog beka), napravio je oštar prekršaj u 83. minutu utakmice na "Atleti Azzurri d'Italia" stadionu u Bergamu, a potom zakasnio u duelu sa Alehandrom Gomezom, povukao ga za dres sa leđa i meč završio nešto ranije od ostalih.

Srećom po njega, Atalanta u preostalih desetak minuta nije uspela da iskoristi brojčanu prednost, pa je rezultat duela 25. kola italijanskog šampionata ostao - 1:1 (1:1).

Domaćine, umorne od velike borbe sa Borusijom iz Dortmunda u četvrtak uveče (3:2) u Ligi Evrope, presekao je gol Milana Badelja u 16. minutu ali su crno-plavi uspeli da poravnaju u nadoknadi prvog dela igre pogotkom Andree Petanje na pas Gomeza.

U nastavku su timovi Đan Pjera Gasperinija i Stefana Piolija malo spustili gardove i tražili pogodak, ali sve vreme vodeći računa da ne budu previše otvoreni i ugroze, za Italijane, uvek dragocen bod.

Milenković, rođen 12. oktobra 1997. u Beogradu, prešao je iz Partizana u Fiorentinu u julu prošle godine, debitovao je 22. decembra u pobedi nad Kaljarijem na Sardiniji (0:1), kada je ušao u igru u 84. minutu, a samo četiri dana kasnije igrao je 90 minuta u porazu od Lacija (1:0) u četvrtfinalu Kupa.

Na drugi nastup u ligi čekao je do 28. januara kada je odigrao 17 minuta u porazu Viole od Verone na "Frankiju" 1:4, a onda pobrao aplauze za prva dve dve utakmice u ulozi startera - 4. februara igrao je svih 90 minuta kao štoper u meču trijumfu u Bolonji (1:2), a onda i ceo meč kao desni bek u porazu od Juventusa (0:2).

Neminovno, posle tri vezana meča u ulozi startera, moraće na "hlađenje" u narednom kolu kom Fiorentina dočekuje Kjevo.

Kao igrač Partizana, Milenković je na 44 utakmice samo jednom isključen i to 23. avgusta 2016. kada je takođe kasneći na jedan duel na sredini terena startovao na Petra Bojića iz Čukaričkog i naneo mu povredu ukrštenih ligamenata kolena.

Sampa poražena posle pet mečeva, "Rino" Gatuzo slavio! Fudbaleri Milana pobedili su Sampdoriju na svom terenu sa 1:0, u 25. kolu Serije A.

Strelac je bio Đakomo Bonaventura u 13. minutu. Milan je šest minuta pre gola imao priliku da povede, ali Rikardo Rodriges nije pogodio iz penala.

Ekipa Milana se izjednačila po broju bodova, ukupno 41, sa Sampdorijom, koja je šesta na tabeli.

Milan je sada neporažen u sedam vezanih utakmica, dok je Sampdorija izgubila posle pet mečeva.

Atalanta i Fiorentina su ranije u Bergamu igrali nerešeno 1:1, u utakmici u kojoj je srpski fudbaler Nikola Milenković isključen.

Milan igra kao Gatuzo nekad - tvrdo i uspešno! Ekipa Đenara Gatuza je nastavila da "pravi" rezultate....

Rosoneri su na "San Siru" prekinuli niz Sampe od pet utakmica bez poraza, a svoj, u svim takmičenjima, produžili na deset!

U tom nizu Milanezi najviše primaju jedan gol po meču, a sa takvom odbranom jedan gol je bio dovoljan za tri boda i deobu šestog mesta sa ekipom iz Đenove:

MILAN - SAMPDORIJA 1:0 (1:0).

Shodno temperamentu svog novog trenera, Đenara Gatuza, Milanisti su silovito krenuli u meč i već u 7. minutu imali priliku da sa bele tačke stignu do vođstva. Nikola Muru igrao je rukom u svom šesnaestercu, Daniele Orsato pokazao na belu tačku, a Rikard Rodrigez neubedljivo šutirao "pozivajući" Emilijana Vivijana da od najstrože kazne napravi samo korner za Milan.

Golmanu Sampe ovo je treći odbranjeni penal u nizu.

Milan se, međutim, nije zaustavio. Predvođen inspirisanim Susom, koji je driblinzima konstantno terao Đenovljane da ga "udvajaju", domaćin je u talasima dolazio u dobre šanse. Iz jedne takve - Milan je došao do pogotka: Suso je odložio loptu na stranu do Davidea Kalabrijekoji je sjajnim centaršutom u šesnaestercu pronašao Đakoma Bonaventuru, a popularni "Đak" odmerenim volej udarcem matirao Vivijana.

U sadržajnom prvom delu Milan je postigao još jedan pogodak, ali je on opravdano poništen posle naknadnog pregledanja snimka zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Leo Bonući.

Ono što takođe krasi ekipu Đenara Gatuza u poslednjih deset utakmica, pored odlične organizacije u zonskoj odbrani, je igra sa tri "desetke": Hakan Čalhanolu, Bonaventura i Suso u formaciji 4-2-3-1 pružaju zaista raznovrsne poteze i iznenađujuća rešenja, a upravo je Čalhanolu bio najopasniji akter susreta sve do 90. minuta.

Turčin je u 52. pogodio prečku, a u 76. minutu je njegov evro-gol sprečio Vivijano, najzaslužniji za to što pobeda Milana nije bila osigurana do poslednjeg zvižduka. Vivijano je u 89. minutu zaustavio i udarac Kalabrije, a onda je "San Siro" zanemeo.

Ekipa Marka Đampaola nije mnogo ponudila u napadu, dobrim delom i što je Gatuzo "isekao" Lukasa Toreiru, samim tim i kompletnu igru Sampdorije. Međutim, lako je moglo da se dogodi da meč bude završen nerešenim rezultatom nakon što su gosti prvu pravu, i poslednju šansu, propustili u 90. minutu. Đanluka Kaprari našao se u odličnoj poziciji, odlučio da šutira iz prve sa ivice šesnaesterca i plasirao loptu "tik" pored gola "hladnog" Đanluiđija Donarume.