БЛ: Гомес за побједу Штутгарта, Ројс за победу Борусије!

Прошли пут седам, сада један…! Гол Марка Ројса био је довољан Борусији Дортмунд за победу над имењаком из Менхенгладбаха. Ројс за победу Борусије, "Милионери" испред Бајера! Фудбалери Борусије Дортмунд победили су Борусију Менхенгладбах у гостима са 1:0, у 23. колу Бундеслиге. Фудбалери Штутгарта победили су Аугсбург у гостима са 1:0, у 23. колу Бундеслиге.

Фудбал 19.02.2018 | 08:00
Гол је дао Марио Гомес у 27. минуту.

Штутгарт је везао другу победу и са седам бодова из последње три утакмице умакао ривалима у борби за опстанак.

Тај клуб је 13. на табели немачког првенства са 27 бодова, четири више од Мајнца, који је на 16. месту које води у бараж за опстанак, а чак 10 од Хамбурга који је место испод.

Аугсбург, у чијем тиму је све време на клупи био српски фудбалер Гојко Качар, налази се на осмом месту са 31 бодом.

Након 6:1 у првом првенственом окршају две Борусије, ове недеље у мечу 23. кола Бундес лиге потпуно другачији "дерби имењака", али са истим исходом:

БОРУСИЈА МЕНХЕНГЛАДБАХ - БОРУСИЈА ДОРТМУНД 0:1 (0:1)!

Истрошили су се "милионери" у четвртак, јурећи победу над Аталантом (3:2) у првом мечу 1/16 финала Лиге Европе, па су у недељу одиграли колико им је требало да стигну до тријумфа, уједно и до другог места на табели.

Није да играчи Дортмунда нису имали мотива, па ни играчи Менхенгладбаха, које овај пораз још више "кошта", али било је тешко играти фудбал на травњаку "Борусија парка", који је био далеко испод стандарда немачког првенства.

У таквим условима боље су се снашли гости, који су у 27. минуту стигли до вођства, испоставиће се и победе, преко Марка Ројса.

Велики посао обавио је Андре Ширле, убацивши се у шеснаестерац, а затим асистенцијом Ројсу, који је фантастичним ударцем под пречку матирао Зомера.

Исти играч могао је у 61. минуту и до другог гола, али је голман био добро постављен.

У међувремену је нападала Борусија Менхенгладбах, али су голман Бурки и његова одбрана одолевали. Торган Азар је био први који је могао да донесе изједначење, али је његов шут у судијској надокнади првог дела завршио поред гола.

У другом полувремену је Менхенгладбах потпуно преузео контролу. Ређали су се атаци на гол "милионера", Бурки је одбијао, хватао лопту, Папастатопулос "чистио" са гол-линије, Елведи промашио главом са три метра... Све у свему, резултат се није мењао.

Навијачи Дортмунда надали су се да би њихов нови љубимац Миши Бачуаји могао да настави страшни голгетерски низ и постигне шести гол у свом четвртом наступу, али то се није десило. Белгијанац је био прилично резервисан, али тренер Петер Штегер га је оставио на терену, чак и када је одлучио да “затвори меч” увођењем Топрака.

Штегер је препородио Дортмунд и од доласка на његову клупу уписао пет победа и три ремија, па је Борусија са 40 освојених бодова поново у самом врху табеле. Злобници, или боље речено ривали, додаће: "Одмах иза Бајерна".

Један гол био је довољан и Штутгарту за минималну победу на гостовању Аугзбургу. Човек одлуке био је Марио Гомез.

Искусни нападач постигао је леп погодак за другу везану победу "шваба" којом су подгрејали наде у опстанак.