BL: Gomes za pobjedu Štutgarta, Rojs za pobedu Borusije!

Prošli put sedam, sada jedan…! Gol Marka Rojsa bio je dovoljan Borusiji Dortmund za pobedu nad imenjakom iz Menhengladbaha. Rojs za pobedu Borusije, "Milioneri" ispred Bajera! Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Borusiju Menhengladbah u gostima sa 1:0, u 23. kolu Bundeslige. Fudbaleri Štutgarta pobedili su Augsburg u gostima sa 1:0, u 23. kolu Bundeslige.

Fudbal 19.02.2018 | 08:00
Gol je dao Mario Gomes u 27. minutu.

Štutgart je vezao drugu pobedu i sa sedam bodova iz poslednje tri utakmice umakao rivalima u borbi za opstanak.

Taj klub je 13. na tabeli nemačkog prvenstva sa 27 bodova, četiri više od Majnca, koji je na 16. mestu koje vodi u baraž za opstanak, a čak 10 od Hamburga koji je mesto ispod.

Augsburg, u čijem timu je sve vreme na klupi bio srpski fudbaler Gojko Kačar, nalazi se na osmom mestu sa 31 bodom.

Nakon 6:1 u prvom prvenstvenom okršaju dve Borusije, ove nedelje u meču 23. kola Bundes lige potpuno drugačiji "derbi imenjaka", ali sa istim ishodom:

BORUSIJA MENHENGLADBAH - BORUSIJA DORTMUND 0:1 (0:1)!

Istrošili su se "milioneri" u četvrtak, jureći pobedu nad Atalantom (3:2) u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope, pa su u nedelju odigrali koliko im je trebalo da stignu do trijumfa, ujedno i do drugog mesta na tabeli.

Nije da igrači Dortmunda nisu imali motiva, pa ni igrači Menhengladbaha, koje ovaj poraz još više "košta", ali bilo je teško igrati fudbal na travnjaku "Borusija parka", koji je bio daleko ispod standarda nemačkog prvenstva.

U takvim uslovima bolje su se snašli gosti, koji su u 27. minutu stigli do vođstva, ispostaviće se i pobede, preko Marka Rojsa.

Veliki posao obavio je Andre Širle, ubacivši se u šesnaesterac, a zatim asistencijom Rojsu, koji je fantastičnim udarcem pod prečku matirao Zomera.

Isti igrač mogao je u 61. minutu i do drugog gola, ali je golman bio dobro postavljen.

U međuvremenu je napadala Borusija Menhengladbah, ali su golman Burki i njegova odbrana odolevali. Torgan Azar je bio prvi koji je mogao da donese izjednačenje, ali je njegov šut u sudijskoj nadoknadi prvog dela završio pored gola.

U drugom poluvremenu je Menhengladbah potpuno preuzeo kontrolu. Ređali su se ataci na gol "milionera", Burki je odbijao, hvatao loptu, Papastatopulos "čistio" sa gol-linije, Elvedi promašio glavom sa tri metra... Sve u svemu, rezultat se nije menjao.

Navijači Dortmunda nadali su se da bi njihov novi ljubimac Miši Bačuaji mogao da nastavi strašni golgeterski niz i postigne šesti gol u svom četvrtom nastupu, ali to se nije desilo. Belgijanac je bio prilično rezervisan, ali trener Peter Šteger ga je ostavio na terenu, čak i kada je odlučio da “zatvori meč” uvođenjem Topraka.

Šteger je preporodio Dortmund i od dolaska na njegovu klupu upisao pet pobeda i tri remija, pa je Borusija sa 40 osvojenih bodova ponovo u samom vrhu tabele. Zlobnici, ili bolje rečeno rivali, dodaće: "Odmah iza Bajerna".

Jedan gol bio je dovoljan i Štutgartu za minimalnu pobedu na gostovanju Augzburgu. Čovek odluke bio je Mario Gomez.

Iskusni napadač postigao je lep pogodak za drugu vezanu pobedu "švaba" kojom su podgrejali nade u opstanak.