Србија опет славила на Пољуду, слиједи дерби свих дербија!

Делфини победили Грчку са 12:10 у другом колу новоформираног Еврокупа купа под окриљем ЛЕН.  Јак отпор Грчке, ватерполисти без пораза у ЕК! Ватерполо репрезентација Србије победила је Грчку са 12:10 (2:2, 4:0, 2:4, 4:4) у другом колу Групе Б Европа купа у Сплиту.  Потопљени и Грци, Србија на финалном турниру.  Ватерполисти Србије забележили другу победу у Сплиту и обезбедили наступ на завршном турниру Европа купа у Будимпешти.

Остали спортови 16.02.2018 | 20:00
Ватерполисти Србије настављају да нижу победе на турниру Б групе Европа купа у Сплиту. Делфини су на базену Пољуд у другом колу победили селекцију Грчке са 12:10 (2:2, 4:0, 2:4, 4:4).

Српски ватерполисти су сачували максималан учинак на турниру, али су морали да се помуче много више него у четвртак када су прегазили Малту.

Делфини су победу осигурали тек у самој завршници. Четири минута пре краја било је 11:8, али су Грци са два гола изборили неизвесну завршницу на минут и 15 секунди пре краја.

У наредном нападу Душан Мандић је са играчем више отклонио све дилеме око питања победника и осигурао Србији нове победе.

Олимпијске и европске шампионе у суботу очекују дупли програм. У 10.30 играју против Холандије, а од 19 сати следи велики дерби против Хрватске.

Ватерполисти Србије забележили су важну победу на Европа купу у Сплиту. Савладали су селекцију Грчке резултатом 12:10 (2:2, 4:0, 2:4,4:4)

Српски тим очекивано је имао много тежи задатак него на старту против Малте. Тријумфом над Грцима обезбедили су пласман на завршни турнир који ће се играти у Будимпешти, прве недеље априла.

У првој четвртини водила се жестока и неизвесна борба, у којем је Србија чак три пута погодила оквир гола. Грци су после вођства Србије од 1:0, стекли предност (2:1), али је Мандић до краја тог дела игре поравнао резултат.

У наставку српски тим био је тај који је водио главну реч у базену. Одбрана је била на највишем нивоу, док су редом погађали Страхиња Рашовић, Ћук, Пијетловић и Виктор Рашовић до високих 6:2 на крају другог периода игре.

Грци се нису предавали па су у трећој четвртини успели да пронађу начин да се резултатски приближе. Средином тог дела игре Дејан Савић је затражио тајм-аут како би посаветовао своје играче на који начин да задрже предност. Грци су до краја те четвртине ушли у серију са играчем више и смањили резултат на 6:8.

Ту предност Србија је чувала, упркос сталним атацима Грка. Мурикис је 73 секунде пре краја смањио на само гол разлике (10:11), а Србија је са играчем више преко Мандића 49 секунди пре краја решила питање победника. Додуше, Грци су 12 секунди после тога имали прилику да направе нешто више после искључења једног српског ватерполисте, али нису успели да угрозе гол Пијетловића.

Србија у суботу игра са Холандијом (10.30), а потом и Хрватском (19.00) и пораз од гола је довољан за прво место.

СРБИЈА - ГРЧКА 12:10 (2:2, 4:0, 2:4,4:4)