Srbija opet slavila na Poljudu, slijedi derbi svih derbija!

Delfini pobedili Grčku sa 12:10 u drugom kolu novoformiranog Evrokupa kupa pod okriljem LEN.  Jak otpor Grčke, vaterpolisti bez poraza u EK! Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Grčku sa 12:10 (2:2, 4:0, 2:4, 4:4) u drugom kolu Grupe B Evropa kupa u Splitu.  Potopljeni i Grci, Srbija na finalnom turniru.  Vaterpolisti Srbije zabeležili drugu pobedu u Splitu i obezbedili nastup na završnom turniru Evropa kupa u Budimpešti.

Ostali sportovi 16.02.2018 | 20:00
Vaterpolisti Srbije nastavljaju da nižu pobede na turniru B grupe Evropa kupa u Splitu. Delfini su na bazenu Poljud u drugom kolu pobedili selekciju Grčke sa 12:10 (2:2, 4:0, 2:4, 4:4).

Srpski vaterpolisti su sačuvali maksimalan učinak na turniru, ali su morali da se pomuče mnogo više nego u četvrtak kada su pregazili Maltu.

Delfini su pobedu osigurali tek u samoj završnici. Četiri minuta pre kraja bilo je 11:8, ali su Grci sa dva gola izborili neizvesnu završnicu na minut i 15 sekundi pre kraja.

U narednom napadu Dušan Mandić je sa igračem više otklonio sve dileme oko pitanja pobednika i osigurao Srbiji nove pobede.

Olimpijske i evropske šampione u subotu očekuju dupli program. U 10.30 igraju protiv Holandije, a od 19 sati sledi veliki derbi protiv Hrvatske.

Vaterpolisti Srbije zabeležili su važnu pobedu na Evropa kupu u Splitu. Savladali su selekciju Grčke rezultatom 12:10 (2:2, 4:0, 2:4,4:4)

Srpski tim očekivano je imao mnogo teži zadatak nego na startu protiv Malte. Trijumfom nad Grcima obezbedili su plasman na završni turnir koji će se igrati u Budimpešti, prve nedelje aprila.

U prvoj četvrtini vodila se žestoka i neizvesna borba, u kojem je Srbija čak tri puta pogodila okvir gola. Grci su posle vođstva Srbije od 1:0, stekli prednost (2:1), ali je Mandić do kraja tog dela igre poravnao rezultat.

U nastavku srpski tim bio je taj koji je vodio glavnu reč u bazenu. Odbrana je bila na najvišem nivou, dok su redom pogađali Strahinja Rašović, Ćuk, Pijetlović i Viktor Rašović do visokih 6:2 na kraju drugog perioda igre.

Grci se nisu predavali pa su u trećoj četvrtini uspeli da pronađu način da se rezultatski približe. Sredinom tog dela igre Dejan Savić je zatražio tajm-aut kako bi posavetovao svoje igrače na koji način da zadrže prednost. Grci su do kraja te četvrtine ušli u seriju sa igračem više i smanjili rezultat na 6:8.

Tu prednost Srbija je čuvala, uprkos stalnim atacima Grka. Murikis je 73 sekunde pre kraja smanjio na samo gol razlike (10:11), a Srbija je sa igračem više preko Mandića 49 sekundi pre kraja rešila pitanje pobednika. Doduše, Grci su 12 sekundi posle toga imali priliku da naprave nešto više posle isključenja jednog srpskog vaterpoliste, ali nisu uspeli da ugroze gol Pijetlovića.

Srbija u subotu igra sa Holandijom (10.30), a potom i Hrvatskom (19.00) i poraz od gola je dovoljan za prvo mesto.

SRBIJA - GRČKA 12:10 (2:2, 4:0, 2:4,4:4)