БЛ: Штутгарт кренуо ка сигурној зони! И Вердер се "чупа"!

Важна побједа тима из Бремена у борби за опстанак у Бундеслиги. Након три сушна кола, "швабе" коначно уписале три бода.

Фудбал 11.02.2018 | 21:45
Иако је Борусија из Менхенбгладбаха већим дијелом утакмице вршила притисак на домаћина и стварала прилике, играчи Штутгарта били су ти који су се на крају радовали.

Један гол био је довољан за славље и прекид мини серије неуспјеха од три утакмице без побједе.

ШТУТГАРТ - БОРУСИЈА МЕНХЕНГЛАДБАХ 1:0 (1:0)

С обзиром да су "швабе" до предности стигле већ у петом минуту сусрета, остатак меча искористили су да се оријентишу на одбрану свог гола.

Марио Гомез упутио је прецизан пас, а Данијел Гинчек у марину расног стријелца поспремио лопту у мрежу.

Имао је клуб из Менхенгладбаха прилике да избјегне пораз, прије свега преко Ларса Штиндла и Торгана Азара у првом, па "резервиста" Рафаела и Јосипа Дрмића у другом полувремену, али мрежа домаћег голмана Роберта Цилера остала је нетакнута.

Штутгарт је успио бар за четири бода да побјегне из опасне зоне, којој се све више приближава Борусија. "Колтови" су поражени на шест од посљедњих девет утакмица, па су од мјеста које води у Лигу Европе стигли у доњи дио табеле.

Важна побједа тима из Бремена у борби за опстанак у Бундеслиги.

Раније данас Штутгарт, сада Вердер.

Двије екипе које се боре за опстанак у Бундеслиги оствариле су веома битне домаће побједе у 22. колу Бундеслиге и тако се учврстиле изван линије која означава селидбу у "Цвајту".

ВЕРДЕР - ВОЛФСБУРГ 3:1 (2:0)

На истеку четвртог минута домаћи су повели. Златко Јунузовић перфектно је извео корнер, а Лудвиг Аугустинсон сјајном реакцијом главом донио вођство тиму из Бремена.

Право је чудо шта су све фудбалери Вердера успјели да промаше у првом дијелу, али су ипак у финишу стигли до другог гола. Више него заслужено.

Прави еврогол постигао је Флоријан Кајнц пет минута прије одласка на одмор. Поново је асистент био Јунузовић, а Аустријанац фантастичним поготком подуплао предност свог тима.

Када је изгледало да ће домаћи остварити сигуран тријумф, почетак наставка донио је преокрет.

Након само четири минута игре у другом полувремену, досуђен је једанаестерац за Волфсбург.

Пол Ферхег преузео је одговорност, али је његов ударац са 11 метара одбранио Јиржи Павленка. Ипак, на несрећу чешког чувара мреже, лопта се одбила директно на ногу капитену гостију који је из "поправног" преполовио предност домаћина.

Услиједили су атаци гостију, који су свим силама настојали да изједначе. Али, нису успјели. Напротив.

Кајнц је у 72. минуту повисио на 3:1 и тако први пут у каријери постигао два поготка на једном мечу.

Овом побједом Вердер је пришао само на бод заостатка у односу на вечерашњег ривала.