ИТА: Интер коначно изашао из тунела! И још...

У данашњем мечу против Болоње Интер коначно је прекинуо очајну серију, која је трајала дуже од два мјесеца.

Фудбал 11.02.2018 | 21:30
Интер је, коначно, први пут још од 3. децембра прошле године, уписао тријумф у Серији А!

"Неразури" су славили 2:1 (1:1) на "Ђузепе Меаци" против Болоње, те тако прекинули црни низ од осам првенствених утакмица у којима нису осјетили сласт побједе, односно пет узастопних ремија.

Маури Икарди због повреде поново није био у протоколу, што је опет искористио Едер да се упише у стријелце.

Већ након 91 секунде, на семафору је стајало 1:0, што је био најбржи погодак "неразура" у Серији А још од фебруара 2007.

Још једном је Бразилац са италијанским пасошем погодио у ситуацији када је био стартер. На претходна четири меча које је почео од првог минута, постигао је чак пет погодака.

За разлику од Федерика Бернардескија, који је бурно прославио погодак против свог бившег клуба Фиорентине, Родриго Паласио  господски се понио у 25. минуту, када је Болоњи донио изједначење. Не само да није славио, него као да се извињавао "Курви Норд", сјеверној трибини на којој су смјештене најватреније присталице Интера, за који је наступао од 2012. до 2017. године.

Била је то велика грешка Миранде, коју је искусни Аргентинац зналачки искористио и осигурао свом тиму да са резултатским егалом оде на одмор.

"Фортуна" је била на страни гостију у 48. минуту, када су домаћи фудбалери два пута погодили пречку у свега неколико секунди, прво Данило Д'Амброзио, а затим и Милан Шкрињар.

Велику шансу седам минута касније пропустио је Иван Перишић, када одлично упућену лопту није успио да прослиједи у гол. Главом је шутирао далеко преко гола.

Коначно је одбрана гостију капитулирала у 63. минуту.

Млади Јан Карамо, који је мијењао Антонија Кандреву, у петом мечу у дресу Интера уписао је први погодак, и то какав.

Сијевнула је "љевица" младог, 19-годишњег Француза са двадесетак метара, а чувар мреже Болоње Антонио Миранте није имао шансе - 2:1.

Пет минута касније Интеру је олакшан посао, јер је Ибрахима Мбаје морао у свлачионицу због другог жутог картона.

Сенегалац, који је поникао у омладинској школи управо клуба са "Меаце", направио је "дивљачки" прекршај на центру, након чега је морао у свлачионицу.

Ту није био крај. Болоња је сусрет завршила са девет играча, јер је у четвртом минуту надокнаде, због ударања противничког играча ђоном, Адам Мазина зарадио директно искључење.

Интер је тако искористио пораз Лација од Наполија и преузео трећу позицију на табели.