ПОР: Тако се не постаје шампион...!

Спортинг се осрамотио на гостовању у Ешторилу!

Фудбал 05.02.2018 | 12:00
И Спортинг је синоћ "испоштовао" Порто, изгубио је на гостовању у Ешторилу са 2:0 и практично се предао пред Змајевима у борби за титулу. Истина, има још да се игра, али ако лидер у засоталом мечу оде на пет бодова предности, јасно је да титула ни после 16 година неће стићи у зелено-бели део Лисабона.

Синоћ ништа није полазило за ногом пуленима Жоржа Жезуса, који су дозволили једној од најлошијих екипа у целој Примеири да има спакује два гола за само три минута и зада им тежак ударац. Уједно, ово је први пораз за Спортинг у овој сезони.

Прво је Кипранин Киријаку понизио репрезентативца Руи Патрисија у 26. минуту, тако што је пребацио лопту преко њега и сместио је у мрежу, а који тренутак касније и талентовани везиста Евандро ставио је тачку на меч поготком за коначних 2:0.

Био је то шок од којег се Спортинг није опоравио, једва да су запретили Лавови на овом мечу, а други реми у последње три утакмице показао је да овај тим ипак нема ни квалитет ни рутину да издржи шампионску трку. Притисак је превелики и то се види на терену...

ПОРТУГАЛИЈА 1 - 21. КОЛО: