POR: Tako se ne postaje šampion...!

Sporting se osramotio na gostovanju u Eštorilu!

Fudbal 05.02.2018 | 12:00
I Sporting je sinoć "ispoštovao" Porto, izgubio je na gostovanju u Eštorilu sa 2:0 i praktično se predao pred Zmajevima u borbi za titulu. Istina, ima još da se igra, ali ako lider u zasotalom meču ode na pet bodova prednosti, jasno je da titula ni posle 16 godina neće stići u zeleno-beli deo Lisabona.

Sinoć ništa nije polazilo za nogom pulenima Žorža Žezusa, koji su dozvolili jednoj od najlošijih ekipa u celoj Primeiri da ima spakuje dva gola za samo tri minuta i zada im težak udarac. Ujedno, ovo je prvi poraz za Sporting u ovoj sezoni.

Prvo je Kipranin Kirijaku ponizio reprezentativca Rui Patrisija u 26. minutu, tako što je prebacio loptu preko njega i smestio je u mrežu, a koji trenutak kasnije i talentovani vezista Evandro stavio je tačku na meč pogotkom za konačnih 2:0.

Bio je to šok od kojeg se Sporting nije oporavio, jedva da su zapretili Lavovi na ovom meču, a drugi remi u poslednje tri utakmice pokazao je da ovaj tim ipak nema ni kvalitet ni rutinu da izdrži šampionsku trku. Pritisak je preveliki i to se vidi na terenu...

PORTUGALIJA 1 - 21. KOLO: