АБА: Партизан добио Мегу, али џаба - Морнар тукао Игокеу!

Партизан урадио свој дио посла - рутински! Црно-бијели без проблема савладали Мегу, за теоретску шансу за пласман у плеј-оф. Си перфектан, Аранитовић веома запажен, гости непрецизни, а Гробари опет подијељени у двије навијачке групе. Партизан убедљивом победом и даље у трци за плеј-оф АБА лиге.  Екипа Партизана победила је Мегу Бемакс са 89:73 у 19. колу АБА лиге. Морнар наставио серију у Лакташима! Кошаркаши Морнара са убједљивих 93:79 савладали Игокеу у Лакташима и учврстили се на четвртом мјесту табеле.

Кошарка 05.02.2018 | 09:00
Кошаркаши Игокее уписали су 12. пораз у сезони послије слабе партије у мечу против Морнара одиграном у недјељу у Лакташима.

Гости из Бара предвођени Дереком Нидамом који је постигао 26 поена, од чега 18 у другом полувремену, заслужено су дошли до тријумфа 93:79 и продужили побједнички низ на седам тријумфа.

Екипа Михаила Павићевића сада је готово сигуран учесник плеј-офа са 12 побједа и седам пораза, док Игокеа има обрнут скот од седам побједа и 12 пораза.

ИГОКЕА - МОРНАР 79:93 (20:19, 17:28, 22:20, 20:26)

Тренер Игокее Драган Бајић на овом мечу пружио је значајнију минутажу Билију Престону, али двадесетогодишњи Американац који се описује као велики НБА потенцијал, упркос томе што је постигао 11 поена и имао шест скокова није пружио очекивану партију.

Престон је имао шут 4/15 из игре, меч је минут прије краја напустио због пет личниг грешака, а остаће упамћена и блокада коју је примио од Луковића средином треће четвртине.

Управо је Луковић уз Нидама био један од кључних појединаца у екипи Морнара и зваршио је меч са 16 поена. Некадашњи центар Партизана имао је неколико важних скокова у нападу, а онда и лијепих закуцавања којим је одржавао ритам који је ипак диктирао Дерек Нидам.

Бек Морнара је, међутим, био помало резервисан у првом полувремену у којем је Игокеа имала добрих тренутака попут мини-серије 4:0 којом је стигла до  32;30, али је након тајм-аута Павићевића екипа из Бара стигла до осјетније предности. Закуцавањем Рели Роса Морнар је направио серију 8:0 за пристојних 38:32, да би соло дионицом Луковића у финишу првог полувремена отишао на одмор са десет поена предности.

Услиједио је невјероватон повратак Игокее која је на почетку треће четвртине направила серију 12:0 и стигла до вођства 49:47, међутим, Морнар је врло брзо повратио пољуљано самопоуздање.

Све вријеме били су гости на шест до осам поена предности, а посљедња прилика да се нешто више учини пропала је на бизаран начин. Имала је Игокеа напада на 66:73, Рајнхарт се добро отворио, али се ту некако нашао судија и Американац је завршио на поду, а Игокеа неколико секунди послије тога умјесто на "минус пет" завршила је на "минус девет".

Нидам је погодио тројку за 79:69 и Игокеа се поново нашла у проблему.

Бек Морнара неколико тренутака касније новом тројком вратио је "плус девет" послије закуцавања Рикића, да би Мићовић тројком за 87:76 дефинитивно отклонио све дилеме. Овај двојац постигао је посљедње поена на мечу за убједљиву побједу 93:79 којом је Морнар направио огроман корак ка плеј-офу.

Поред Нидама који је завршио меч са 26 поена одличан је био и Луковић са 16, те Врањеш са 13 поена. у поразу Игокее Рикић је пружио одличну партију, постигао је 20 поена, а два поена мање уписао је Рајнхарт.

Партизан убедљивом победом и даље у трци за плеј-оф АБА лиге. Екипа Партизана победила је Мегу Бемакс са 89:73 у 19. колу АБА лиге. Партизан урадио свој дио посла - рутински! Црно-бијели без проблема савладали Мегу, за теоретску шансу за пласман у плеј-оф. Си перфектан, Аранитовић веома запажен, гости непрецизни, а Гробари опет подијељени у двије навијачке групе.

Изабраници Ненада Чанка остали су у игри за плеј-оф АБА лиге, али им је за пролаз међу четири најбоље екипе потребно много тога.

Наиме, црно-бели да би завршили на четвртом месту екипа Морнара мора да изгуби сва три меча до краја (Цедевита (д), Цибона (г) и МЗТ (д)), док су Партизану потребне све победе у осталим дуелима (Олимпија (г), Будућност (д), Цедевита (г)).

Када је реч о овој утакмици, Партизан је апсолутно доминирао и ниједног тренутка се није постављало питање победника.

Утакмица је решена крајем првог полувремена када су црно-бели отишли на преко 15 поена предности. Оно што радује јесте одбрана славног клуба, пошто су Меги дозволили само 31 поен за 20 минута.

У наставку меча та предност је само још више расла. Током треће деонице црно-бели имали су и +25, што је највећа разлика на овом мечу.

Мега је успела да у последњој четвртини дође до -10, али нису имали снаге да уведу утакмицу у егал. На крају Партизан је славио са 89:73.

Најефикаснији у победничком саставу били су Гос и Си са 17 поена, док се код Меге истакао Чанчар са 12 и Ребић са 11 поена.

Партизан је урадио шта је до њега!

Побједа Морнара у Лакташима одузела је црно-бијелима право на грешку у посљедње четири утакмице, а они су у првој утакмици са императивом били веома добри и веома бољи од Меге.

ПАРТИЗАН - МЕГА БЕМАКС 89:73 (22:14, 27:17, 22:21, 18:21)

Са изузетком уводних пет-шест минута, екипа Ненада Чанка потпуно је контролисала утакмицу и одржавала мирну и двоцифрену разлику. Перфектни новајлија Банђа Си (17 поена) нападачки је покренуо црно-бијеле у првом дијелу, а Александар Аранитовић био је у првом плану на другом крају паркета, гдје је већ до полувремена одузео четири лопте свом бившем тиму.

Док се Мега мучила да нађе било какав ритам у нападу и да "веже" неколико погодака са линије пенала (у једном тренутку 2/13!), Новица Величковић (3 поена, 7 асистенција) и Најџел Вилијамс Гос (17 п, 4 ас) нису допуштали да падне ритам црно-бијелих, што се није догодило ни у наставку.

У мирнијем другом дијелу, екипа Дејана Милојевића је средином посљедњег квартала наговијестила да би могла да "закува". Пришла је три минута пијре краја са максималног минуса од 25 поена (65:40, 26. минут) на "минус 10", али је Вања Маринковић био спреман да одговори и са Госом је одбио тај, најконкретнији налет Меге, у којој је најефикаснији био Влатко Чанчар са 12 поена.

Црно-бијели су тријумфом остали на двије побједе мање од Морнара, уз лошији међусобни скор са Баранима, што значи да ће црногорски тим у утакмицама против Цедевите, Цибоне и МЗТ Скопља имати три меч лопте за историјски пласман у плеј-оф са четвртог мјеста, док ће Партизан имати императив и у утакмицама против Олимпије, Будућности и Цедевите.

Пето мјесто, на којем је Партизан тренутно, не води директно у Еврокуп као пласман у плеј-оф, али доводи екипу која буде прва испод "црте" у позицију да добије позивницу за учешће у том евро-такмичењу.

ПАРТИЗАН: Гос 17, Вон 6, Си 17 (5/5 за два, 2/2 за три, 9 ск), Тадић, Аранитовић 6, Маринковић 12, Величковић 3 (7 ас), Пецарски 6 (7 ск), Гавриловић, Гагић 12, Шалић 10. Тимски: 31/48 за два, 3/20 за три, 18/24 сл. бацања, 35 скокова, 25 асистенција, 15 украдених, 10 изгубљених лопти.

МЕГА: Ребић 11 (3/4 за три), Синовец 8, Марјановић 8, Чанчар 12, Чарапић 4, Јарамаз 4 (6 ас), Битадзе 4, Јовичић, Лазић 9, Копривица 4, Самарџиски, Фундић 9. Тимски: 22/36 за два, 6/22 за три, 11/25 сл. бацања, 27 скокова, 19 асистенција, 4 украдене, 18 изгубљених лопти.