ABA: Partizan dobio Megu, ali džaba - Mornar tukao Igokeu!

Partizan uradio svoj dio posla - rutinski! Crno-bijeli bez problema savladali Megu, za teoretsku šansu za plasman u plej-of. Si perfektan, Aranitović veoma zapažen, gosti neprecizni, a Grobari opet podijeljeni u dvije navijačke grupe. Partizan ubedljivom pobedom i dalje u trci za plej-of ABA lige.  Ekipa Partizana pobedila je Megu Bemaks sa 89:73 u 19. kolu ABA lige. Mornar nastavio seriju u Laktašima! Košarkaši Mornara sa ubjedljivih 93:79 savladali Igokeu u Laktašima i učvrstili se na četvrtom mjestu tabele.

Košarka 05.02.2018 | 09:00
Košarkaši Igokee upisali su 12. poraz u sezoni poslije slabe partije u meču protiv Mornara odigranom u nedjelju u Laktašima.

Gosti iz Bara predvođeni Derekom Nidamom koji je postigao 26 poena, od čega 18 u drugom poluvremenu, zasluženo su došli do trijumfa 93:79 i produžili pobjednički niz na sedam trijumfa.

Ekipa Mihaila Pavićevića sada je gotovo siguran učesnik plej-ofa sa 12 pobjeda i sedam poraza, dok Igokea ima obrnut skot od sedam pobjeda i 12 poraza.

IGOKEA - MORNAR 79:93 (20:19, 17:28, 22:20, 20:26)

Trener Igokee Dragan Bajić na ovom meču pružio je značajniju minutažu Biliju Prestonu, ali dvadesetogodišnji Amerikanac koji se opisuje kao veliki NBA potencijal, uprkos tome što je postigao 11 poena i imao šest skokova nije pružio očekivanu partiju.

Preston je imao šut 4/15 iz igre, meč je minut prije kraja napustio zbog pet ličnig grešaka, a ostaće upamćena i blokada koju je primio od Lukovića sredinom treće četvrtine.

Upravo je Luković uz Nidama bio jedan od ključnih pojedinaca u ekipi Mornara i zvaršio je meč sa 16 poena. Nekadašnji centar Partizana imao je nekoliko važnih skokova u napadu, a onda i lijepih zakucavanja kojim je održavao ritam koji je ipak diktirao Derek Nidam.

Bek Mornara je, međutim, bio pomalo rezervisan u prvom poluvremenu u kojem je Igokea imala dobrih trenutaka poput mini-serije 4:0 kojom je stigla do  32;30, ali je nakon tajm-auta Pavićevića ekipa iz Bara stigla do osjetnije prednosti. Zakucavanjem Reli Rosa Mornar je napravio seriju 8:0 za pristojnih 38:32, da bi solo dionicom Lukovića u finišu prvog poluvremena otišao na odmor sa deset poena prednosti.

Uslijedio je nevjerovaton povratak Igokee koja je na početku treće četvrtine napravila seriju 12:0 i stigla do vođstva 49:47, međutim, Mornar je vrlo brzo povratio poljuljano samopouzdanje.

Sve vrijeme bili su gosti na šest do osam poena prednosti, a posljednja prilika da se nešto više učini propala je na bizaran način. Imala je Igokea napada na 66:73, Rajnhart se dobro otvorio, ali se tu nekako našao sudija i Amerikanac je završio na podu, a Igokea nekoliko sekundi poslije toga umjesto na "minus pet" završila je na "minus devet".

Nidam je pogodio trojku za 79:69 i Igokea se ponovo našla u problemu.

Bek Mornara nekoliko trenutaka kasnije novom trojkom vratio je "plus devet" poslije zakucavanja Rikića, da bi Mićović trojkom za 87:76 definitivno otklonio sve dileme. Ovaj dvojac postigao je posljednje poena na meču za ubjedljivu pobjedu 93:79 kojom je Mornar napravio ogroman korak ka plej-ofu.

Pored Nidama koji je završio meč sa 26 poena odličan je bio i Luković sa 16, te Vranješ sa 13 poena. u porazu Igokee Rikić je pružio odličnu partiju, postigao je 20 poena, a dva poena manje upisao je Rajnhart.

Partizan ubedljivom pobedom i dalje u trci za plej-of ABA lige. Ekipa Partizana pobedila je Megu Bemaks sa 89:73 u 19. kolu ABA lige. Partizan uradio svoj dio posla - rutinski! Crno-bijeli bez problema savladali Megu, za teoretsku šansu za plasman u plej-of. Si perfektan, Aranitović veoma zapažen, gosti neprecizni, a Grobari opet podijeljeni u dvije navijačke grupe.

Izabranici Nenada Čanka ostali su u igri za plej-of ABA lige, ali im je za prolaz među četiri najbolje ekipe potrebno mnogo toga.

Naime, crno-beli da bi završili na četvrtom mestu ekipa Mornara mora da izgubi sva tri meča do kraja (Cedevita (d), Cibona (g) i MZT (d)), dok su Partizanu potrebne sve pobede u ostalim duelima (Olimpija (g), Budućnost (d), Cedevita (g)).

Kada je reč o ovoj utakmici, Partizan je apsolutno dominirao i nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika.

Utakmica je rešena krajem prvog poluvremena kada su crno-beli otišli na preko 15 poena prednosti. Ono što raduje jeste odbrana slavnog kluba, pošto su Megi dozvolili samo 31 poen za 20 minuta.

U nastavku meča ta prednost je samo još više rasla. Tokom treće deonice crno-beli imali su i +25, što je najveća razlika na ovom meču.

Mega je uspela da u poslednjoj četvrtini dođe do -10, ali nisu imali snage da uvedu utakmicu u egal. Na kraju Partizan je slavio sa 89:73.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Gos i Si sa 17 poena, dok se kod Mege istakao Čančar sa 12 i Rebić sa 11 poena.

Partizan je uradio šta je do njega!

Pobjeda Mornara u Laktašima oduzela je crno-bijelima pravo na grešku u posljednje četiri utakmice, a oni su u prvoj utakmici sa imperativom bili veoma dobri i veoma bolji od Mege.

PARTIZAN - MEGA BEMAKS 89:73 (22:14, 27:17, 22:21, 18:21)

Sa izuzetkom uvodnih pet-šest minuta, ekipa Nenada Čanka potpuno je kontrolisala utakmicu i održavala mirnu i dvocifrenu razliku. Perfektni novajlija Banđa Si (17 poena) napadački je pokrenuo crno-bijele u prvom dijelu, a Aleksandar Aranitović bio je u prvom planu na drugom kraju parketa, gdje je već do poluvremena oduzeo četiri lopte svom bivšem timu.

Dok se Mega mučila da nađe bilo kakav ritam u napadu i da "veže" nekoliko pogodaka sa linije penala (u jednom trenutku 2/13!), Novica Veličković (3 poena, 7 asistencija) i Najdžel Vilijams Gos (17 p, 4 as) nisu dopuštali da padne ritam crno-bijelih, što se nije dogodilo ni u nastavku.

U mirnijem drugom dijelu, ekipa Dejana Milojevića je sredinom posljednjeg kvartala nagovijestila da bi mogla da "zakuva". Prišla je tri minuta pijre kraja sa maksimalnog minusa od 25 poena (65:40, 26. minut) na "minus 10", ali je Vanja Marinković bio spreman da odgovori i sa Gosom je odbio taj, najkonkretniji nalet Mege, u kojoj je najefikasniji bio Vlatko Čančar sa 12 poena.

Crno-bijeli su trijumfom ostali na dvije pobjede manje od Mornara, uz lošiji međusobni skor sa Baranima, što znači da će crnogorski tim u utakmicama protiv Cedevite, Cibone i MZT Skoplja imati tri meč lopte za istorijski plasman u plej-of sa četvrtog mjesta, dok će Partizan imati imperativ i u utakmicama protiv Olimpije, Budućnosti i Cedevite.

Peto mjesto, na kojem je Partizan trenutno, ne vodi direktno u Evrokup kao plasman u plej-of, ali dovodi ekipu koja bude prva ispod "crte" u poziciju da dobije pozivnicu za učešće u tom evro-takmičenju.

PARTIZAN: Gos 17, Von 6, Si 17 (5/5 za dva, 2/2 za tri, 9 sk), Tadić, Aranitović 6, Marinković 12, Veličković 3 (7 as), Pecarski 6 (7 sk), Gavrilović, Gagić 12, Šalić 10. Timski: 31/48 za dva, 3/20 za tri, 18/24 sl. bacanja, 35 skokova, 25 asistencija, 15 ukradenih, 10 izgubljenih lopti.

MEGA: Rebić 11 (3/4 za tri), Sinovec 8, Marjanović 8, Čančar 12, Čarapić 4, Jaramaz 4 (6 as), Bitadze 4, Jovičić, Lazić 9, Koprivica 4, Samardžiski, Fundić 9. Timski: 22/36 za dva, 6/22 za tri, 11/25 sl. bacanja, 27 skokova, 19 asistencija, 4 ukradene, 18 izgubljenih lopti.