АБА добила првог друголигаша? Мега згазила МЗТ!

Резултат 58:21 најбоље је сведочио о отпору македонског тима.  Пуче стотка, Мега закуцала МЗТ за дно! Шампион Македоније без шанси у Сремској Митровици.

Кошарка 31.01.2018 | 07:30
Кошаркаши Мега Лекса прегазили су у Сремској Митровици скопски МЗТ са 106:77 у последњој утакмици 18. кола Јадранске лиге и у директном дуелу “учврстили” госте за последње место на табели.

Одличну партију за домаће пружио је словеначки репрезентативац Влатко Чанчар са 22 поена, пет скокова и четири асистенције.

Огњен Јарамаз имао је 15 поена и пет асистенција, док је Никола Ребић убацио само један поена, али је уписао чак 11 успешних додавања.

Јуре Лалић је са 14 поена био најбољи у македонској екипи, један мање убацио јеДоминик Мавра, а Радослав Спасојевић је постигао је 12.

Ако је неко сумњао да ли је утакмица за опстанак у АБА лиги решена при резултату 28:11 у првој четвртини, 37 разлике за домаћина у другој (58:21) значило је само једно - рутину до краја.

Кошаркаши Мега Бемакса практично су обезбедили право учешћа у регионалној лиги и наредне сезоне, што се после исхода дуела 18. кола неће догодити само уколико екипа Дејана Милојевића изгуби све четири утакмице до краја, а МЗТ из Скопља добије све четири.

Македонци, који сада имају три победе мање од групе тимова са скором 6-12, хипотетички могу да избегну последње место ако би се на крају изједначили са Цибоном од које имају бољи међусобни скор за разлику од двомеча са Мегом и Олимпијом.

Ипак, сви су изгледи да смо добили новог друголигаша: Мега - МЗТ 106:77 (30:16, 30:19, 21:24, 25:18).

Милојевићев састав довео је себе у непријатну ситуацију серијом од шест пораза код куће започетом после победе над Морнаром остварном још 7. октобра прошле године. Збирно, Мега је до вечерас имала само три победе у последњих 15 АБА кола, што је било довољно лоше да екипа са скопског аеродрома буде у прилици да приђе на победу заостатка.

Ипак, такав сценарио пао је у воду већ после првих десет минута игре у Сремској Митровици у којој ниједног тренутка није виђена равноправна утакмица - а 37 поена разлике у 17. минуту најбољи су показатељ колико екипа Жељка Лукајића била неприпремљена за трећи овосезонски "брејк" на страни након оних у мечевима са Цибоном (77:92) и Игокеом (99:108).

Заправо, једини клуб који је ове сезоне изгубио у Скопљу био је Партизан, и то још у 1. колу 29. септембра (92:89).

Влатко Чанчар убацио је 22 поена за 27 минута на паркету уз шут 4/6 за два и 4/9 за три, а имао је и пет скокова, четири асистенције, три украдене лопте и две блокаде за индекс успешности 29. Пратили су га Гога Битадзе, који је бриљирао у финалу Јуниорске АБА лиге за викенд, а онда се вратио међу сениоре и за 25 минута на паркету постигао 15 поена уз шут 4/5 за два и 1/2 за три поена.

Грузин је имао и пет скокова, асистенцију и украдену лопту.

Огњен Јарамаз играо је 23 минута, убацио 16 поена уз такође сјајан шут (5/6 за два, 2/4 за три), а порозну одбрану МЗТ-а пет пута отворио је асистенцијама и сакупио четири скока уз по две украдене и изгубљене лопте.

Стефан Синовец имао је 16 поена (2/3 за два, 3/5 за три), док је Никола Ребић лоше шутерско вече (1 поен, 0/1 за два, 0/3 за три) надокнадио са 11 асистенција.

Код гостију, Јуре Лалић је погодио пет од осам шутева из игре за 14 поена, а двоцифрени су били и Доминик Марва са 13 поена и девет асистенција, односно Радосав Спасојевић са 12, тј. Дамјан Стојановски са десет поена.

/Чанчар 22 - Лалић 14/

Табела: Будућност 15-3, Црвена звезда 15-3, Цедевита 13-5, Морнар 11-7, ФМП 9-9, Партизан 9-9, Задар 8-10, Игокеа 7-11, Мега 6-12, Цибона 6-12, Олимпија 6-12, МЗТ 3-15.

Извор: моззартспорт/мондо.рс