ФА Куп: Тотенхем се бламирао против четвртолигаша!

Њупорт ће видети Вембли! Домаћин водио од 38. минута, али је Певце у финишу спасао Хари Кејн – 1:1.  Кејн спречио бламажу Тотенхема против четвртолигаша! Фудбалери Тотенхема мораће да играју реванш меч 1/16 финала ФА купа јер нису успели да победе четвртолигаша.

Фудбал 27.01.2018 | 20:50
Деветопласирани тим Лиге два Њупорт замало је приредио сензацију у суботу, али је Тотенхем изборио реми 1:1 у самој завршници меча.

Домаћин је повео у 38. минуте голом Амонда, да би премијерлигаша и учесника осмине финала Лиге шампиона бламаже спасао капитен Хари Кејн, голом осам минута пре краја меча.

Тотенхем је поравнао уз доста среће, након корнера са леве стране, лопта је стигла до Хеунг-мина Сона на првој стативи, он ју је без гледања петом пребацио преко масе на другу стативу, где је остао сам Кејн и лагано је убацио у мрежу.

Тотенхем се озбиљно бламирао у Јужном Велсу против четвртолигаша Њупорт Каунтија, али је ипак успео да избегне сензационалну елиминацију у четвртој рунди ФА купа. Домаћин није успео да забележи велику победу, али ће његови играчи ипак бити у прилици да на Вемблију одмере снаге са великим противником у поновљеној утакмици – 1:1 (1:0).

Ипак, екипа Мајкла Флина ће дуго жалити због проуштене шансе. Водила је од 38. минута голом Амонда, одлично се бранила, али је Хари Кејн у завршници меча донео Певцима изједначење након феноменалне асистенције Сона.

Са друге стране, Маурисио Покетино ће бити изузетно љут, с обзиром да је поновљени меч оно што је најмање било потребно његовом тиму у овако згуснутом распореду у другом делу сезоне.

Аргентинцу је се друге стране вечерашња утакмица помогла да увиди на које резервисте може да рачуна у овим тренуцима, али се већина њих није прославила, с обзриом да су кестење из ватре на крају морали да ваде Сон и Кејн, док се у последњих пола сата на терену принудно нашао и Деле Али.

Ипак, Певци немају времена за одмор с обзиром да већ од среде улазе у страшан низ утакмица, а противници ће бити Манчестер јунајтед, Ливерпул, Арсенал и Јувентус.