FA Kup: Totenhem se blamirao protiv četvrtoligaša!

Njuport će videti Vembli! Domaćin vodio od 38. minuta, ali je Pevce u finišu spasao Hari Kejn – 1:1.  Kejn sprečio blamažu Totenhema protiv četvrtoligaša! Fudbaleri Totenhema moraće da igraju revanš meč 1/16 finala FA kupa jer nisu uspeli da pobede četvrtoligaša.

Fudbal 27.01.2018 | 20:50
Devetoplasirani tim Lige dva Njuport zamalo je priredio senzaciju u subotu, ali je Totenhem izborio remi 1:1 u samoj završnici meča.

Domaćin je poveo u 38. minute golom Amonda, da bi premijerligaša i učesnika osmine finala Lige šampiona blamaže spasao kapiten Hari Kejn, golom osam minuta pre kraja meča.

Totenhem je poravnao uz dosta sreće, nakon kornera sa leve strane, lopta je stigla do Heung-mina Sona na prvoj stativi, on ju je bez gledanja petom prebacio preko mase na drugu stativu, gde je ostao sam Kejn i lagano je ubacio u mrežu.

Totenhem se ozbiljno blamirao u Južnom Velsu protiv četvrtoligaša Njuport Kauntija, ali je ipak uspeo da izbegne senzacionalnu eliminaciju u četvrtoj rundi FA kupa. Domaćin nije uspeo da zabeleži veliku pobedu, ali će njegovi igrači ipak biti u prilici da na Vembliju odmere snage sa velikim protivnikom u ponovljenoj utakmici – 1:1 (1:0).

Ipak, ekipa Majkla Flina će dugo žaliti zbog prouštene šanse. Vodila je od 38. minuta golom Amonda, odlično se branila, ali je Hari Kejn u završnici meča doneo Pevcima izjednačenje nakon fenomenalne asistencije Sona.

Sa druge strane, Maurisio Poketino će biti izuzetno ljut, s obzirom da je ponovljeni meč ono što je najmanje bilo potrebno njegovom timu u ovako zgusnutom rasporedu u drugom delu sezone.

Argentincu je se druge strane večerašnja utakmica pomogla da uvidi na koje rezerviste može da računa u ovim trenucima, ali se većina njih nije proslavila, s obzriom da su kestenje iz vatre na kraju morali da vade Son i Kejn, dok se u poslednjih pola sata na terenu prinudno našao i Dele Ali.

Ipak, Pevci nemaju vremena za odmor s obzirom da već od srede ulaze u strašan niz utakmica, a protivnici će biti Mančester junajted, Liverpul, Arsenal i Juventus.