Цвајта: Гусари опустошили Дрезден!

Динамо доживео нови пораз код куће. . .

Фудбал 25.01.2018 | 23:36
Вечерашњом утакмицом у Дрездену спуштена је завеса на прво пролећно коло у немачкој Цвајти. Подсетимо, сви мечеви ове рунде остаће у сенци оно што се догодило на синоћњем сусрету између Дармштата и Кајзерслаутерна, када је тренер Ђавола Џеф Штрасер доживео инфаркт на полувремену...

Динамо је словио за благог фаворита у овом мечу, пре свега због врућег тереба у Дрездену, али Гусари су буквално протутњали ДДВ стадионом - 3:1.

Санкт Паули је контрама убио ривала. Сјајну партију пружио је брзоноги Пољак Собота који је два пута матирао домаћег голмана. Трећи погодак гостију дело је младог Рихарда Нојдекера. Динамо је до коначних 1:3 дошао када је већ све било готово, два минута пре краја...

Санкт Паули је с ова три бода скочио на осмо место и има седам бодовање мање од трећепласираног Нирнберга.