БЕЛ: Брижов терор - 12/12!

Немилосрдни лидер.

Фудбал 25.01.2018 | 23:29
У Белгији ништа ново... Док други штуцају, Бриж меље све пред собом. Немилосрдни лидер је наставио терор на свом терену и нанизао 12. првенствену победу на свом терену у исто толико мечева од почетка сезоне. Последња жртва сјајног Брижа је био Остенде који је пружио отпор али је завршио погнуте главе - 3:2.

Брижу је било потребно мање од 10 минута да реши све дилеме. Прво је Ванакен у петом минуту погодио на асистенцију Дијабија, а онда је можда и најбољи играч лиге Руд Вормеру осмом минуту постигао прелеп гол из слободњака за двоструку предност.

Успео је Остенде да се тргне и почетком другог полувтремена срећним голом да преполови предност домаћина, али је одговор уследио врло брзо. Дијаби је у 51. минуту на асистенцију додао и гол, тако да је све било решено па гостима није помогао ни гол ветерана Акпале у финишу меча.

Бриж је тако на најбољи начин искористио киксеве првих пратилаца и повећао предност на 12 бодова у односу на другопласирану Шарлроу.

БЕЛГИЈА 1 - 23. КОЛО: