БЛ: Баварци су ''смрт'' за Зелене!

Смрт за Зелене! Бајерн се намучио, али наставио традицију победа над Вердером - 4:2 (1:1).  Милер и Лева просто воле Вердер! Фантастични дуо је комбиновао четири гола за нова три бода. . .

Фудбал 21.01.2018 | 17:45
Где их виде, ту их бију. Бајерн се намучио данас са својом редовном муштеријом Вердером на Алијанц Арени, али је ипак уписао 17. узастопну победу у свим такмичењима против Зелених са Везера и то убедљиву на крају од 4:2 (1:1).

По два гола Левандовског и Томаса Милера и уз сјајне асистенције Хамеса Родригеза обезбедиле су Баварцима нови тријумф и увећале предност на табели у односу на пратиоце на 16 бодова. Шампионски шампањац се одавно већ хлади у Минхену, али без обзира на то Бајерн делује као тим гладан голова и победа и тим који пружа врхунску забаву навијачима.

Вердер је часно погинуо данас, чак је и повео први поготком Гондорфа у 25. минуту, али је одбрана попустила пред моћним нападом Бавараца. Левандовски им је дао оба гола главом, а наш репрезентативац Милош Вељковић није се прославио посебно јер је олако капитулирао приликом изједначења у 41. минуту.

Гости су после овог пораза остали у опасној зони, док Бајерн гази ка шестој узастопној титули.

Вердер је добио спринт, али је маратон припао Бајерну.

Момци из Бремена су одиграли сјајно у првих 25. минута, али је након тога Бајерн смирио темпо, преузео контролу и оставио три бода на "Алијанц арени".

Бајерн Минхен - Вердер 4:2 (0:1)

Вердер је у Минхен стигао као члан "тројке" са зачеља табеле, а посљедњи бод против Бајерна у Бундеслиги су освојили у септембру 2010. године. Узимајући све ово у обзир прије меча се нису предвиђали проблеми за Баварце.

Пошто су и прије почетка меча већ били прежаљени, момци из Бремена су одлучили да лишени притиска одиграју за срце и душу.

Од старта меча су се поставили "бајерновски", доминирали су у посједу лопте, трком покривали сваки педаљ терена и сјајним комбинацијама просто излуђивали звијезде Бајерна.

Прву шансу су направили већ у 7. минуту када је Макс Крусе погодио пречку, а у 23. минуту су са лоптом по земљи дошли од голмана Јирија Павленке и посљедње четвроке до Макса Крусеа и врха напада, али је Свен Урлајх спасио своје другове.

Али то није успио у 25. минуту.

Макс Крусе је одлично примијетио утрчавање Џерома Гондорфа и одиграо лопту у простор, а везњак гостију је уклизао испред Свена Урлајха и довео Вердер у вођство.

Играчи Бајерна у првом дијелу нису били инспирисани као гости, али су ипак стигли до изједначења.

Џером Боатенг је ушао са лоптом у шеснаестерац гостију и "заврнуо" предивну лопту коју је Томас Милер измађу два одбрамбена играча примио на груди и из волеја погодио мрежу Вердера за 1:1.

А када Томас Милер постигне гол, Бајерн не губи утакмицу у Бундеслиги.

У другом дијелу меча екипа Јупа Хајнкеса је заиграла онако како зна и веома брзо преокренула резултат у своју корист.

Роберт Левандовски је у 63. минуту био највиши након корнера Хамеса Родригеза и ефектно савладао Павленку за 2:1.

Након преокрета услиједио је нови шок за домаће навијаче.

Макс Крусе је извео корнер који је изазвао тоталну конфузију у одбрани Бајерна, а лопту је у своју мрежу спровео Никлас Шуле за 2:2.

Ипак, Бајерн, или тачније Левандовски и Милер, нису дозволили гостима да у Бремен однесу бод из "лавље јазбине".

Џошуа Кимих је упутио одличан центаршут, а сјајни Пољак је снажним и прецизним удрацем по други пут данас савладао Павленку за свој 17 гол у Бундесу ове сезоне.

Побједу је, такође својим другим голом данас, овјерио Томас Милер у 84. минуту.