BL: Bavarci su ''smrt'' za Zelene!

Smrt za Zelene! Bajern se namučio, ali nastavio tradiciju pobeda nad Verderom - 4:2 (1:1).  Miler i Leva prosto vole Verder! Fantastični duo je kombinovao četiri gola za nova tri boda. . .

Fudbal 21.01.2018 | 17:45
Gde ih vide, tu ih biju. Bajern se namučio danas sa svojom redovnom mušterijom Verderom na Alijanc Areni, ali je ipak upisao 17. uzastopnu pobedu u svim takmičenjima protiv Zelenih sa Vezera i to ubedljivu na kraju od 4:2 (1:1).

Po dva gola Levandovskog i Tomasa Milera i uz sjajne asistencije Hamesa Rodrigeza obezbedile su Bavarcima novi trijumf i uvećale prednost na tabeli u odnosu na pratioce na 16 bodova. Šampionski šampanjac se odavno već hladi u Minhenu, ali bez obzira na to Bajern deluje kao tim gladan golova i pobeda i tim koji pruža vrhunsku zabavu navijačima.

Verder je časno poginuo danas, čak je i poveo prvi pogotkom Gondorfa u 25. minutu, ali je odbrana popustila pred moćnim napadom Bavaraca. Levandovski im je dao oba gola glavom, a naš reprezentativac Miloš Veljković nije se proslavio posebno jer je olako kapitulirao prilikom izjednačenja u 41. minutu.

Gosti su posle ovog poraza ostali u opasnoj zoni, dok Bajern gazi ka šestoj uzastopnoj tituli.

Verder je dobio sprint, ali je maraton pripao Bajernu.

Momci iz Bremena su odigrali sjajno u prvih 25. minuta, ali je nakon toga Bajern smirio tempo, preuzeo kontrolu i ostavio tri boda na "Alijanc areni".

Bajern Minhen - Verder 4:2 (0:1)

Verder je u Minhen stigao kao član "trojke" sa začelja tabele, a posljednji bod protiv Bajerna u Bundesligi su osvojili u septembru 2010. godine. Uzimajući sve ovo u obzir prije meča se nisu predviđali problemi za Bavarce.

Pošto su i prije početka meča već bili prežaljeni, momci iz Bremena su odlučili da lišeni pritiska odigraju za srce i dušu.

Od starta meča su se postavili "bajernovski", dominirali su u posjedu lopte, trkom pokrivali svaki pedalj terena i sjajnim kombinacijama prosto izluđivali zvijezde Bajerna.

Prvu šansu su napravili već u 7. minutu kada je Maks Kruse pogodio prečku, a u 23. minutu su sa loptom po zemlji došli od golmana Jirija Pavlenke i posljednje četvroke do Maksa Krusea i vrha napada, ali je Sven Urlajh spasio svoje drugove.

Ali to nije uspio u 25. minutu.

Maks Kruse je odlično primijetio utrčavanje Džeroma Gondorfa i odigrao loptu u prostor, a veznjak gostiju je uklizao ispred Svena Urlajha i doveo Verder u vođstvo.

Igrači Bajerna u prvom dijelu nisu bili inspirisani kao gosti, ali su ipak stigli do izjednačenja.

Džerom Boateng je ušao sa loptom u šesnaesterac gostiju i "zavrnuo" predivnu loptu koju je Tomas Miler izmađu dva odbrambena igrača primio na grudi i iz voleja pogodio mrežu Verdera za 1:1.

A kada Tomas Miler postigne gol, Bajern ne gubi utakmicu u Bundesligi.

U drugom dijelu meča ekipa Jupa Hajnkesa je zaigrala onako kako zna i veoma brzo preokrenula rezultat u svoju korist.

Robert Levandovski je u 63. minutu bio najviši nakon kornera Hamesa Rodrigeza i efektno savladao Pavlenku za 2:1.

Nakon preokreta uslijedio je novi šok za domaće navijače.

Maks Kruse je izveo korner koji je izazvao totalnu konfuziju u odbrani Bajerna, a loptu je u svoju mrežu sproveo Niklas Šule za 2:2.

Ipak, Bajern, ili tačnije Levandovski i Miler, nisu dozvolili gostima da u Bremen odnesu bod iz "lavlje jazbine".

Džošua Kimih je uputio odličan centaršut, a sjajni Poljak je snažnim i preciznim udracem po drugi put danas savladao Pavlenku za svoj 17 gol u Bundesu ove sezone.

Pobjedu je, takođe svojim drugim golom danas, ovjerio Tomas Miler u 84. minutu.