ФРА: Бордо добио кад му вријеме није! И још...

Тим који је у тешкој ситуацији славио на гостовању Нанту - 0:1.  У Стразбуру два пенала за домаћина, Монпеље и Рен ухватили последњи воз! Два црвена картона на шест мечева у Француској.

Фудбал 21.01.2018 | 09:30
И то је фудбал.

Екипа која на пет утакмица има четири пораза гостовала је једном од најпријатнијих изненађења француске Лиге 1 - и победила. Бордо је славио у гостима с 1:0 (1:0) голом Николе Де Превија.

Пред овај меч Бордо је уручио отказ тренеру Жослину Гувернеу, ово гостовање је наишло Бордоу у веома тешком моменту, али се тим под вођством Ерика Бедуа показао у невољи и дошао до веома важне победе пре свега на менталном нивоу.

У екипи Бордоа играо је и Бразилац Малком ког највише жели Арсенал, а замењен је у 87. минуту.

Вукашин Јовановић није играо због повреде колена, а ни Милан Гајић се није нашао у протколу.

До јединог гола на мечу Бордо је дошао после доброг продора Сабалија и центаршута с десне стране. Де Превеј је скочио добро и погодио главом за рушење екипе коју води Клаудио Ранијери.

Баш неочекивано...

Најузбудљивији меч чувеног термина од 20 часова у Француској Лиги 1 био је окршај Стразбура и Дижона који је припао домаћину - 3:2.

Био је то дуел у ком се кошаркашким речником играло у серијама. Прво је Стразбур повео с 2:0 већ после 19 минута игре, а већ до полувремена је гост успео да изједначи. Испоставило се да је утакмицу одлучио гол Лале у 79. минуту из пенала. Он је иначе и први гол на утакмици дао с беле тачке.

Судија Гатије је био широке руке по домаћина.

А још један меч који је решен голом с беле тачке био је окршај Рена и Анжеа - 1:0 (0:0). Сви ви који сте играли кеца вероватно сте чупали косу све до самог краја, али је Буриго испалио добар хитац у 84. минуту и донео сва три бода свом тиму.

Да није било овог пенала, питање је да ли би и било гола на утакмици. Највероватније и не би.

Ако тражите неки добар тим на који можете да јурите иксеве онда је то Монпеље, али овога пута је у 96. минуту успео да се домогне победе на свом терену против Тулуза - 2:1.

Деловало је да ће ремизирати и трећи пут заредом, али Сио није тако мислио.