ФРА: Лион је нови први пратилац ПСЖ-а!

Фудбалери Олимпик Лиона победили су Генган 2:0 на гостовању у 21. колу Лиге 1 и преузели другу позицију на табели.  Фекир игра сезону живота и спрема се за трансфер, али Лион је већ лансирао ново чудо! Пола лиге стало у шест бодова. . . ! Славни клубови као што су Сент Етјен, Лил и Бордо стрепе за опстанак. . . !

Фудбал 17.01.2018 | 21:40
Лион је головима Фекира у првом и Ауара у другом полувремену искористио реми Монака са Ницом (2:2) у уторак и постао први пратилац лидера ПСЖ.

Сјајну серију резултата наставио је последњепласирани Мец који је са неочекивано убедљивих 3:0 савладао Сент Етјен.

Мец је победио трећи пут у последња четири кола па се вратио у игру за опстанак, јер је сада на шест бодова од сигурне зоне.

Из зоне испадања побегао је Анже тријумфом над директним конкурентом Троа са 3:1, а славио је и Рен са 2:1 у Лилу, који је такође на граници зоне испадања.

Победника није било у Амијену и Тулузу, а коло ће заокружити лидер ПСЖ који дочекује Дижон.

Да није неочекивано кикснуо пре три дана пред својим навијачима против Анжеа (1:1), Лион би се вечерас готово безбрижан башкарио на другој позицији! Момци Бруна Женесија добили су вечерас Генган (2:0) на страни и искупили се за тај кикс, и јесу други, али само са бодом више од Марсеља, односно два од Монака. Тежак пораз доживео је Лил, пошто је водио све до 85. минута против Рена, док је до скора отписани Мец новом победом постао активан учесник борбе за опстанак.

Лион може да продаје и да продаје, али увек у тој њиховој академији никне неко ново име које почне да жари и пали и које после клубу обезбеди мултимилионску зараду. Један од таквих момака, сасвим сигурно, биће Хусем Уар, 19-годишњак чијим је петим поготком у сезони гост оверио победу. Пре тога пут до тријумфа Лиону је трасирао ове године фантастични Набил Фекир, чији таленат ће ускоро доћи на наплату. Фекир игра сезону живота и ово му је био већ 15 погодак у сезони, иако не игра као класичан шпиц...

И Нант попут Лиона машта о Лиги шампиона, али велико је питање да ли ће и после ове ноћи, јер након пораза од Пари Сен Жермена у прошлом колу и сада протраћених бодова у сусрету са Тулузом (1:1) екипа Клаудија Ранијерија за трећепласираним Марсељом заостаје пуних десет бодова. Канаринци су све до 96. минута имали 1:0, али онда је Градел са беле тачке донео бод домаћем тиму.

Још већу трагедију доживео је Лил, који никако да побегне из опасне зоне. Некадашњи шампион просуо је победу од 1:0 у 85. и 89. минуту. А Мец који су сви били прежалили декласирао је вечерас Сент Етјен (3:0) и сада и на њега мора озбиљно рачунати у борби за голи живот.

За опстанак у Француској тренутно стрепи буквално пола лиге. Каен, а он је на 10. месту, има само шест бодова више од екипе Троа, која је прва испод црте, у зони испадања...