ЕП: Голман Шведске "спустио ролетну" за нови пораз Србије

Рукометаши Србије доживели су нови пораз на ЕУРО 2018, боља од "Орлова" у Сплиту била је и Шведска – 30:25 (16:10).  Добро и за Србију: Хрвати победили Исланд! У другој утакмици 2. кола Групе А Еура у Хрватској, домаћин шампионата победио Исланд 29:22. Шанса и за Србију. . .  Француска без Карабатића "оверила" другу рунду.  Рукометаши Француске убедљиво су победили Аустрију 33:26 (17:12) и после два кола обезбедили пласман у другу рунду ЕУРО 2018. године.

Остали спортови 15.01.2018 | 10:45
Србија је као и у првом мечу са Хрватском играла слабо у одбрани у првом полувременум, Швеђани су лако пробијали дефанзивну линију, а имали су и сјајног Апелгрена на голу, па су са 4:3 експресно стигли до 8:3 после првих десет минута, и ту предност су задржали до паузе.

У другом делу су "Орлови" заиграли брже у нападу, успевали су да парирају Швеђанима, притом је и Цупара одлично бранио, али су наши рукометаши пропустали кључне шансе за повратак у меч.

Головима Илића и Ђорђића Србија смањује на 23:21 пред последњих десет минута, али Апелгрен брани зицер Ненадићу у прилици "Орлова" за -1. Ривал то сурово кажњава са две брзе контре и 26:22.

Нову прилику да се врате у живот наши играчи добијају неколико минута касније, двојица Швеђана су искључења у року од осам секунди при 26:23. Међутим, Ђорђић прави фаул у нападу са два играча више, док с друге стране Скандинавци успевају да створе "вишак" и голом Толбринга стављају тачку на меч.

"Орлове" је у нападу предводио Немања Илић са пет голова, Петар Ненадић је постигао четири, док су по три додали Жарко Шешум и Бојан Бељански. На голу је за разлику од меча са Хрватском сјајан био Владимир Цупара са 16 одбрана, али то није много помогло јер су Швеђани имали скоро 50 шутева.

С друге стране, "викинге" је у нападу носио Албин Лагергрен са пет голова из исто толико шутева, док су по четири дали Никлас Екберг, Јохан Јакобсон и Лукас Нилсон. Ипак, играч утакмице био је голман Микаел Апелгрен са 19 одбрана, од чега су најмање пет били зицери.

ЕУРО 2018, ИИ коло:
Србија – Шведска 25:30 (10:16)
Спаладиум арена, Сплит
Судије: Гјединг, Хансен (Данска)

Србија: Цупара (16 одбрана), Иванишевић (г), Шешум 3, Вујић, Дукић 2, Бељански 3, Ненадић 4, Радивојевић, Марковић 2, Ђорђић 2, Илић 5, Јовановић 1, Зеленовић 1, Марсенић 2, Вујин, Обрадовић

Шведска: Палицка (г), Апелгрен (19 одбрана), Хенингсон 1, Јепсон 1, Дарј, Толбринг 1, Екберг 4, Ване 3, Петерсон, Јакобсон 4, Лагергрен 5, Готфридсон 1, Арнесон, Захрисон 3, Нилсен 3, Нилсон 4

Добро и за Србију: Хрвати победили Исланд! У другој утакмици 2. кола Групе А Еура у Хрватској, домаћин шампионата победио Исланд 29:22. Шанса и за Србију...

Има наде!

Србија НЕЋЕ играти утакмицу без резултатског значаја против Исланда, у последњем колу прве фазе Европског првенства у Сплиту.

"Каубоји" су пред 11.000 гледалаца савлдали Исланд 29:22 (14:13) и тако обезбедили сигурна два бода за други круг у Загребу, а за још два ће се борити у уторак против Шведске, која је тријумфом против "орлова" 30:25 осигурала наступ у другој фази.

"Висе" Србија са два пораза и Исланд, који је победио Шведску (26:24), али ће стрепети, јер од нашег тима не смеју да изгубе са  четири и више голова разлике, уколико Хрватска буде боља од Швеђана. А ако Скандинавци победе домаћина, онда ће Србији бити довољна и минимална победа.

Француска је у Групи Б без много муке и Николе Карабатића савладала Аустрију 33:26 (17:12), док је Норвешка први тријумф обезбедила у дуелу са Белорусијом 33:38 (15:12).

Француска без Карабатића "оверила" другу рунду! Рукометаши Француске убедљиво су победили Аустрију 33:26 (17:12) и после два кола обезбедили пласман у другу рунду ЕУРО 2018. године.

Актуелни светски шампион је другу победу изградио на леђима голмана Венсана Жерара који је имао девет одбрана у првом полувремену, током којег су "триколори" и стекли пресудну предност од пет голова разлике.

У нападу је блистао Тимоте Нгеса са седам голова, а пратили су га Недим Ремили, Лик Абгало и Рафаел Кошето са по четири. Није се ни осетио изостанак највеће звезде тима Николе Карабатића.

Аустријанце је предводио Роберт Вебер са пет голова, док је четири постигао Томас Кандолф. Није им помогло солидно вече голмана, Кристијан Поповић је забележио осам, а Томас Бауер шест одбрана.