EP: Golman Švedske "spustio roletnu" za novi poraz Srbije

Rukometaši Srbije doživeli su novi poraz na EURO 2018, bolja od "Orlova" u Splitu bila je i Švedska – 30:25 (16:10).  Dobro i za Srbiju: Hrvati pobedili Island! U drugoj utakmici 2. kola Grupe A Eura u Hrvatskoj, domaćin šampionata pobedio Island 29:22. Šansa i za Srbiju. . .  Francuska bez Karabatića "overila" drugu rundu.  Rukometaši Francuske ubedljivo su pobedili Austriju 33:26 (17:12) i posle dva kola obezbedili plasman u drugu rundu EURO 2018. godine.

Ostali sportovi 15.01.2018 | 10:45
Srbija je kao i u prvom meču sa Hrvatskom igrala slabo u odbrani u prvom poluvremenum, Šveđani su lako probijali defanzivnu liniju, a imali su i sjajnog Apelgrena na golu, pa su sa 4:3 ekspresno stigli do 8:3 posle prvih deset minuta, i tu prednost su zadržali do pauze.

U drugom delu su "Orlovi" zaigrali brže u napadu, uspevali su da pariraju Šveđanima, pritom je i Cupara odlično branio, ali su naši rukometaši propustali ključne šanse za povratak u meč.

Golovima Ilića i Đorđića Srbija smanjuje na 23:21 pred poslednjih deset minuta, ali Apelgren brani zicer Nenadiću u prilici "Orlova" za -1. Rival to surovo kažnjava sa dve brze kontre i 26:22.

Novu priliku da se vrate u život naši igrači dobijaju nekoliko minuta kasnije, dvojica Šveđana su isključenja u roku od osam sekundi pri 26:23. Međutim, Đorđić pravi faul u napadu sa dva igrača više, dok s druge strane Skandinavci uspevaju da stvore "višak" i golom Tolbringa stavljaju tačku na meč.

"Orlove" je u napadu predvodio Nemanja Ilić sa pet golova, Petar Nenadić je postigao četiri, dok su po tri dodali Žarko Šešum i Bojan Beljanski. Na golu je za razliku od meča sa Hrvatskom sjajan bio Vladimir Cupara sa 16 odbrana, ali to nije mnogo pomoglo jer su Šveđani imali skoro 50 šuteva.

S druge strane, "vikinge" je u napadu nosio Albin Lagergren sa pet golova iz isto toliko šuteva, dok su po četiri dali Niklas Ekberg, Johan Jakobson i Lukas Nilson. Ipak, igrač utakmice bio je golman Mikael Apelgren sa 19 odbrana, od čega su najmanje pet bili ziceri.

EURO 2018, II kolo:
Srbija – Švedska 25:30 (10:16)
Spaladium arena, Split
Sudije: Gjeding, Hansen (Danska)

Srbija: Cupara (16 odbrana), Ivanišević (g), Šešum 3, Vujić, Dukić 2, Beljanski 3, Nenadić 4, Radivojević, Marković 2, Đorđić 2, Ilić 5, Jovanović 1, Zelenović 1, Marsenić 2, Vujin, Obradović

Švedska: Palicka (g), Apelgren (19 odbrana), Heningson 1, Jepson 1, Darj, Tolbring 1, Ekberg 4, Vane 3, Peterson, Jakobson 4, Lagergren 5, Gotfridson 1, Arneson, Zahrison 3, Nilsen 3, Nilson 4

Dobro i za Srbiju: Hrvati pobedili Island! U drugoj utakmici 2. kola Grupe A Eura u Hrvatskoj, domaćin šampionata pobedio Island 29:22. Šansa i za Srbiju...

Ima nade!

Srbija NEĆE igrati utakmicu bez rezultatskog značaja protiv Islanda, u poslednjem kolu prve faze Evropskog prvenstva u Splitu.

"Kauboji" su pred 11.000 gledalaca savldali Island 29:22 (14:13) i tako obezbedili sigurna dva boda za drugi krug u Zagrebu, a za još dva će se boriti u utorak protiv Švedske, koja je trijumfom protiv "orlova" 30:25 osigurala nastup u drugoj fazi.

"Vise" Srbija sa dva poraza i Island, koji je pobedio Švedsku (26:24), ali će strepeti, jer od našeg tima ne smeju da izgube sa  četiri i više golova razlike, ukoliko Hrvatska bude bolja od Šveđana. A ako Skandinavci pobede domaćina, onda će Srbiji biti dovoljna i minimalna pobeda.

Francuska je u Grupi B bez mnogo muke i Nikole Karabatića savladala Austriju 33:26 (17:12), dok je Norveška prvi trijumf obezbedila u duelu sa Belorusijom 33:38 (15:12).

Francuska bez Karabatića "overila" drugu rundu! Rukometaši Francuske ubedljivo su pobedili Austriju 33:26 (17:12) i posle dva kola obezbedili plasman u drugu rundu EURO 2018. godine.

Aktuelni svetski šampion je drugu pobedu izgradio na leđima golmana Vensana Žerara koji je imao devet odbrana u prvom poluvremenu, tokom kojeg su "trikolori" i stekli presudnu prednost od pet golova razlike.

U napadu je blistao Timote Ngesa sa sedam golova, a pratili su ga Nedim Remili, Lik Abgalo i Rafael Košeto sa po četiri. Nije se ni osetio izostanak najveće zvezde tima Nikole Karabatića.

Austrijance je predvodio Robert Veber sa pet golova, dok je četiri postigao Tomas Kandolf. Nije im pomoglo solidno veče golmana, Kristijan Popović je zabeležio osam, a Tomas Bauer šest odbrana.