ФРА: Ни Јоветић не помаже, Марсеј убједљив!

Марсељ сравнио Бретању! Рен примио три комада и, утисак је, прошао добро. Фудбалери Марсеја победили су Рен у 20. колу Лиге 1 са 3:0, у дуелу Каена и Лила виђена су два црвена картона, а Монако је играо без голова с Монпељеом.  Монако ударио у Монпељеов бедем! Најбоља одбрана Лиге 1 опет одолела свим искушењима.

Фудбал 14.01.2018 | 09:30
Први гол за Марсеј дао је Жерман у 35. минуту. Одличним додавањем се у том тренутку искупио Тован који је у 27. минуту промашио пенал.

Стрелац првог гола се у последњем минуту првог дела игре нашао у улози асистента када је добро пронашао Сансона, а до краја се у стрелце уписао и Тован у 82. минуту.

Њега је Луиз пронашао на другој стативи, Тован ја шутирао главом, а утисак је да је голман домаћих Кубек могао боље да реагује. То није променило резултат који је до краја остао у корист четвртопласираног тима француског шампионата.

Марсеј тренутно има 41 бод, девет мање од водећег Пари Сен Жермена, а Рен је десети са 25.

Марсељ је био као права казнена експедиција у срцу Бретање и у мечу 20. кола француске Лиге 1 славио са 3:0, а могло је да буде и дупло!

Пауза због празника очигледно је пријала екипи Рудија Гарсије јер јој је ово била друга победа у 2018. години.

Вечерас је већ у првом полувремену Олимпик завршио цео посао, повео је са 2:0, а претходно је у 27. минуту Кубек одбранио пенал Товану.

Искупио се овај играч за промашај осам минута касније када је наместио гол Валеру Жермену. А онда је у последњим тренуцима првог полувремена Жермен асистирао Моргану Сансону за 2:0.

Коначан резултат поставио је Тован осам минута пре краја утакмице када је главом затресао мрежу после центаршута Луиза Густава.

Монако полако посустаје за екипом ПСЖ. Парижани ће у недељу моћи да искористе кикс и реми "Кнежева" који су са осмопласираним Монпељеом одиграли без голова.

Прошлогодишњи Монако више није на окупу, а овогодишњи је други са 42 бода. Монпеље има 27. У окршају Каена и Лила виђено је више црвених картона него голова.

Најбоља одбрана Лиге 1 зауставила је и Кнежеве! Монпеље је на свом терену одиграо без голова са Монаком у утакмици 20. лиге француског шампионата.

Пре ове утакмице Монако је има шест победа заредом, а након овог ремија водећи ПСЖ ће имати прилику да додатно повећа предност.

Интересантно, и у првом делу ове сезобе поменути ривали су одиграли без победника, с тим што су тада макар виђена два поготка.

Лил је победио са 1:0 у гостима, а једини гол је у 43. минуту после одличног убацивања с бока иза леђа одбране дао Пепе. Одмах потом је "поцрвенео" голман домаћих Реми Веркутр који се покошкао са играчима Лила док су славили гол.

Бало Туре је на другој страни зарадио црвени картон после неопрезног старта у 52. минуту, па су обе екипе у преосталих 40 минута биле равноправне са по десеторицом на терену.

Лил је 14. са 22 бода, а Каен је 12. са 24.

Фудбалери Бордоа су у гостима савладали Троа са 1:0 у важном дуелу у борби за опстанак. Стрелац јединог гола на утакмици био је Гаетан Лаборд у 15. минуту на асистенцију Малкома.

Златни српски Орлић Милан Гајић заузео је стандардно место поред десне аут линије у тиму Бордоа.

Битку за Европу наставила је Ница која је на свом терену била боља од Амијена са 1:0. Пјер Ле Мелу је у 66. минуту искористио добро додавање Сан Максимана и решио питање победника.