FRA: Ni Jovetić ne pomaže, Marsej ubjedljiv!

Marselj sravnio Bretanju! Ren primio tri komada i, utisak je, prošao dobro. Fudbaleri Marseja pobedili su Ren u 20. kolu Lige 1 sa 3:0, u duelu Kaena i Lila viđena su dva crvena kartona, a Monako je igrao bez golova s Monpeljeom.  Monako udario u Monpeljeov bedem! Najbolja odbrana Lige 1 opet odolela svim iskušenjima.

Fudbal 14.01.2018 | 09:30
Prvi gol za Marsej dao je Žerman u 35. minutu. Odličnim dodavanjem se u tom trenutku iskupio Tovan koji je u 27. minutu promašio penal.

Strelac prvog gola se u poslednjem minutu prvog dela igre našao u ulozi asistenta kada je dobro pronašao Sansona, a do kraja se u strelce upisao i Tovan u 82. minutu.

Njega je Luiz pronašao na drugoj stativi, Tovan ja šutirao glavom, a utisak je da je golman domaćih Kubek mogao bolje da reaguje. To nije promenilo rezultat koji je do kraja ostao u korist četvrtoplasiranog tima francuskog šampionata.

Marsej trenutno ima 41 bod, devet manje od vodećeg Pari Sen Žermena, a Ren je deseti sa 25.

Marselj je bio kao prava kaznena ekspedicija u srcu Bretanje i u meču 20. kola francuske Lige 1 slavio sa 3:0, a moglo je da bude i duplo!

Pauza zbog praznika očigledno je prijala ekipi Rudija Garsije jer joj je ovo bila druga pobeda u 2018. godini.

Večeras je već u prvom poluvremenu Olimpik završio ceo posao, poveo je sa 2:0, a prethodno je u 27. minutu Kubek odbranio penal Tovanu.

Iskupio se ovaj igrač za promašaj osam minuta kasnije kada je namestio gol Valeru Žermenu. A onda je u poslednjim trenucima prvog poluvremena Žermen asistirao Morganu Sansonu za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Tovan osam minuta pre kraja utakmice kada je glavom zatresao mrežu posle centaršuta Luiza Gustava.

Monako polako posustaje za ekipom PSŽ. Parižani će u nedelju moći da iskoriste kiks i remi "Kneževa" koji su sa osmoplasiranim Monpeljeom odigrali bez golova.

Prošlogodišnji Monako više nije na okupu, a ovogodišnji je drugi sa 42 boda. Monpelje ima 27. U okršaju Kaena i Lila viđeno je više crvenih kartona nego golova.

Najbolja odbrana Lige 1 zaustavila je i Kneževe! Monpelje je na svom terenu odigrao bez golova sa Monakom u utakmici 20. lige francuskog šampionata.

Pre ove utakmice Monako je ima šest pobeda zaredom, a nakon ovog remija vodeći PSŽ će imati priliku da dodatno poveća prednost.

Interesantno, i u prvom delu ove sezobe pomenuti rivali su odigrali bez pobednika, s tim što su tada makar viđena dva pogotka.

Lil je pobedio sa 1:0 u gostima, a jedini gol je u 43. minutu posle odličnog ubacivanja s boka iza leđa odbrane dao Pepe. Odmah potom je "pocrveneo" golman domaćih Remi Verkutr koji se pokoškao sa igračima Lila dok su slavili gol.

Balo Ture je na drugoj strani zaradio crveni karton posle neopreznog starta u 52. minutu, pa su obe ekipe u preostalih 40 minuta bile ravnopravne sa po desetoricom na terenu.

Lil je 14. sa 22 boda, a Kaen je 12. sa 24.

Fudbaleri Bordoa su u gostima savladali Troa sa 1:0 u važnom duelu u borbi za opstanak. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Gaetan Labord u 15. minutu na asistenciju Malkoma.

Zlatni srpski Orlić Milan Gajić zauzeo je standardno mesto pored desne aut linije u timu Bordoa.

Bitku za Evropu nastavila je Nica koja je na svom terenu bila bolja od Amijena sa 1:0. Pjer Le Melu je u 66. minutu iskoristio dobro dodavanje San Maksimana i rešio pitanje pobednika.