ШПА: Виљареал испао из Купа краља!

Леганес направио изненађење на Мадригалу. . .

Кошарка 10.01.2018 | 22:00
Фудбалери Леганеса творци су првог изненађења у осмини финала шпанског Купа краља! Екипа Азијера Гаритана поражена је на Мадригалу у реванш мечу од Виљареала (1:2), али захваљујући тријумфу у првој утакмици без примљеног гола (1:0), прошла је међу осам најбољих тимова у овом такмичењу.

Највећи део посла гости су одрадили у 31. минуту, када је севнула страшна контра момака у плаво-белим дресовима. Хозе Нарањо је послао диван пас, Набил ел Зар побегао чувару, отишао чак мало више у страну, али онда је показао да се ради о великом мајстору. Боцнуо је лопту из не баш лагане позиције и пребацио Барбосу за 0:1.

Жута подморница је изједначила на време, већ почетком другог дела преко Данија Рабе, но на други гол чекало се дуго, и предуго. Тек у 89. минуту Денис Черишев погодио је за преокрет, али тек утешни, пошто времена за трећи гол који би одвео Виљарел даље, није било.

Наш репрезентативац Антонио Рукавина одиграо је свих 90 минута за домаће и зарадио жути картон.