ŠPA: Viljareal ispao iz Kupa kralja!

Leganes napravio iznenađenje na Madrigalu. . .

Košarka 10.01.2018 | 22:00
Fudbaleri Leganesa tvorci su prvog iznenađenja u osmini finala španskog Kupa kralja! Ekipa Azijera Garitana poražena je na Madrigalu u revanš meču od Viljareala (1:2), ali zahvaljujući trijumfu u prvoj utakmici bez primljenog gola (1:0), prošla je među osam najboljih timova u ovom takmičenju.

Najveći deo posla gosti su odradili u 31. minutu, kada je sevnula strašna kontra momaka u plavo-belim dresovima. Hoze Naranjo je poslao divan pas, Nabil el Zar pobegao čuvaru, otišao čak malo više u stranu, ali onda je pokazao da se radi o velikom majstoru. Bocnuo je loptu iz ne baš lagane pozicije i prebacio Barbosu za 0:1.

Žuta podmornica je izjednačila na vreme, već početkom drugog dela preko Danija Rabe, no na drugi gol čekalo se dugo, i predugo. Tek u 89. minutu Denis Čerišev pogodio je za preokret, ali tek utešni, pošto vremena za treći gol koji bi odveo Viljarel dalje, nije bilo.

Naš reprezentativac Antonio Rukavina odigrao je svih 90 minuta za domaće i zaradio žuti karton.