Баста: Главни циљ Лација је пласман у ЛШ!

Српски фудбалер Душан Баста вратио се у одличну форму после двомесечне паузе због повреде.

Фудбал 13.01.2018 | 17:00
Баста: Главни циљ Лација је пласман у ЛШ!
Искусни дефанзивац је квалитетну игру крунисао асистенцијом у победи екипе Лација против Спала са 5:2.

Римски тим тренутно заузима четврто место, а Баста је недавно у дресу 'небескоплавих' стигао и до јубилеја.

"Када сам долазио у Лацио, поставио сам себи два циља – да освојим трофеј у Италији и да одиграм 100 утакмица за клуб. Оба циља сам остварио у 2017. Узевши у обзир и много лепих ствари које су ми се десиле на приватном плану, могу слободно да кажем да је 2017. најлепша година у мом животу. Сада је време за нове циљеве у 2018.", објаснио је српски фудбалер.

Уз све то, стигло је признање и у виду капитенске траке на појединим утакмицама.

"Капитенску траку сам носио на две утакмице у Лиги Европе, када нисмо играли у пуном саставу. Али без обзира на све, то је била велика част за мене и због тога сам пресрећан", рекао је Баста.

Лацио је у првенству у једном моменту везао чак шест победа, а посебно импресивна била је ефиканост Римљана, који су постигли чак 21 гол.

У овом тренутку, 'Лацијали' су у серији од четири меча без пораза, а уз две убедљиве победе, успели су да сачувају мрежу против ривала у борби за треће место, Интера.

"Ове године играмо врло леп и офанзиван фудбал и то су многи препознали и подржали. Најсрећнији су навијачи који уживају у утакмицама са много голова. Са друге стране се трудимо да што мање голова примамо. То је одлика великих екипа", сматра Баста.

Лацио је без проблема прошао у нокаут фазу Лиге Европе, где га чека двомеч са румунским великаном Стеауом.

"Надам се да ћемо проћи даље. Имамо доста квалитетних играча у екипи и сматрам да можемо да стигнемо далеко на сва три фронта. Очекују нас и две утакмице са Миланом у полуфиналу Купа Италије", каже Баста.

Бастина екипа је тренутно на позицији која води у Лигу шампиона и српски фудбалер сматра да његов тим може да оствари тај циљ.

"Главни циљ у 2018. години је пласман у Лигу шампиона. На самом врху табеле се издвојило пет екипа, која се боре за четири позиције и искрено се надам да ће Лацио бити међу те четири екипе", закључио је Баста.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар