ИТА: Јуве сигуран, Лацију бод у Милану!

Дибала прорадио, Верона немоћна пред "Дамом"! Фудбалери Јувентуса су победили Верону у 19. колу италијанске Серије А са 3:1. Клупа није за Дибалу! Аргентински нападач вратио се у прву поставу Јувентуса и показао да није заборавио да даје голове. Добро издање Сергеја, Лацију бод у Милану! Екипе Интера и Лација одиграле су без голова. ВАР сачувао Интер пораза! Клуб из Милана таман што је стигао до првог места Серије А, заређао са серијом мечева без победе и све је даље од врха.

Фудбал 30.12.2017 | 23:30
Репрезентативац Србије Сергеј Милинковић-Савић одиграо је добро за "небеско плаве", а у 83. минуту уместо њега на терен је ушао искусни Нани.

Милинковић-Савић је имао прву добру прилику на мечу и то у 20. минуту утакмице. Српски играч снажно је шутирао, међутим његов покушај одлично је одбранио Самир Ханданович.

Десет минута касније Иван Перишић имао је прилику, али је његов покушај одбранио Стракоша. Лацио је у надокнади времена имао прилику, када је Луис Алберто погодио пречку.

У наставку меча, Интер је покушао преко Борхе Валера, међутим Стракоша је поново био на месту. У 74. минуту две прилике за екипу Симонеа Инзагија.

Фелипе Андерсон је шутирао, а његов покушај је одбранио Ханданович после чега је уследио корнер. После ударца из угла уследила је велика гужва у казненом простору, а Марко Пароло је покушао да савлада Словенца. Он је и ово одбранио, па је на семафору остало 0:0.

Сергеја је у 83. минуту заменио Португалац Нани, али промене резултата, као ни већих прилика није било до краја меча.

Интер је наставио са слабим партијама и полако губе прикључак са Наполијем (седам бодова мање), док је Лацио пети са 37 бодова и утакмицом мање.

Интер и Лацио одиграли су 0:0 у претпосљедњем мечу 19. кола Серије А, а популарни ВАР (видео-технологија) ко зна који пут ове сезоне био је у центру пажње.

Оправдано или не, мишљења су различита, али сасвим је сигурно да новитет у најјачој италијанској лиги изазива много контроверзи.

ИНТЕР - ЛАЦИО 0:0.

На истеку 60. минута, видео-технологија сачувала је тим Лучана Спалетија, који је у великој резултатској кризи.

Након ударца Ћире Имобилеа, Милана Шкрињара лопта је погодила у ногу, а затим се одбила до његове руке. Арбитар Ђанлука Роки одмах је показао на једанаестерац, а затим консултовао ВАР и променио одлуку. Снимак је утврдио да намере није било, па је казнени ударац поништен.

Када је остатак меча у питању, Лацио је био конкретнији, можемо слободно рећи и бољи, али мреже се ипак нису тресле.

Претходно, Сергеј Милинковић-Савић загрејао је дланове Самира Хандановића на почетку сусрета, али је Словенац на голу Интера успео да интервенише после одличног шута и пошаље лопту у корнер.

На другој страни узвратио је Иван Перишић, али се истакао и голман Лација Томас Стракоша.

Борха Валеро неспретно је у финишу првог полувремена захватио лопту главом у свом шеснаестерцу, а она је окрзнула пречку. Имао је и Бастос прилику да донесе предност "небеско-плавима", али се на одмор отишло без погодака.

Велике проблеме одбрани Интера правио је Фелипе Андерсон откако је добио шансу у наставку. Бразилац је прво ударцем из даљине покушао да изненади Хандановића, а затим и одличним соло-продором направио пометњу у последњој линији домаћих. Ипак, гола није било.

Лацио је до краја наставио са нападима, покушао је и Марко Пароло, тако да је одбрана домаћих константно била под притиском. У финишу се отворио и Интер, претио, међутим остало је 0:0.

Интер већ пети меч у низу није успео да победи, рачунајући и првенствене и куп утакмице (након продужетака елиминисао нижелигаша Порденоне у Купу Италије).

Последњу победу остварио је 3. децембра против Кјева (5:0), дакле пре скоро месец дана, па све више заостаје за водећим екипама Серије А.

ДЕРБИЈИ

Интер ове сезоне није изгубио нити један дерби меч, а трећи сусрет окончан је без погодака. Пре дуела са Лациом, са Јувентусом је у Торину играо 0:0, а истим резултатом окончан је дуел на "Сан Паолу" против Наполија. Градски дерби "неразури" су против Милана решили у своју корист резултатом 3:2, док је Рома савладана на "Олимпику" 3:1.

ИНТЕР (4-2-3-1): Хандановић - Кансело (82. Далберт), Шкрињар, Ранокија, Сантон - Весино, Гаљардини - Кандрева, Борха Валеро (85. Брозовић), Перишић - Икарди.

ЛАЦИО (3-5-2): Стракоша - Бастос, Де Фрај, Раду - Марушић, Пароло, Леива, Милинковић-Савић (83. Нани), Лулић (58. Лукаку), Луис Алберто (65. Фелипе Андерсон) - Имобиле.

Дибала прорадио, Верона немоћна пред "Дамом"! Фудбалери Јувентуса су победили Верону у 19. колу италијанске Серије А са 3:1.

Јувентус је био бољи ривал, доминирао је на терену, док се Верона од старта бранила и покушавала да чврстим дуелима успори и прекида игру Јувеа.

Одбрана домаће екипе је капитулирала први пут већ у шестом минуту. Игуаин је шутирао и затресао стативу Николасовог гола, лопта се одбила до Матуидија, а овај по земљи пласирао у доњи угао.

Касерес из јединог шута у оквир гола Вероне даје гол у 59. минуту када је тукао са више од 25 метара. На сцену ступа Дибала у 72. минуту када се Лихтштајнер отворио добро на боку, убацио у средину, а Дибала поклопио из прве десном ногом за 2:1.

Дибала оверава победу шест минута касније соло продором када је преварио читаву одбрану пре него је по трећи пут за Јувентус савладао Николаса и поставио коначан резултат.

Јувентус се победом одржао на другом месту са 47 бодова, само бодовм иза водећег Наполија, а Верона је у зони испадања на 19. месту са 13 бодова.

Имао је Јувентус много проблема претходних сезона у граду Ромеа и Јулије, јер на четири посљедња гостовања није успио да савлада Верону. Вечерас не.

Славио је 3:1, у посљедњем мечу Серије А у 2017. години, а јунак сусрета на "Бентегодију" био је повратник у стартну поставу "бјанконера" Паоло Дибала.

ХЕЛАС ВЕРОНА - ЈУВЕНТУС 1:3 (0:1)

У тиму Масимилијана Алегрија није било повријеђеног Миралема Пјанића и његово одсуство дало се примијетити у првом полувремену, када је поприлично "шкрипало" у везном реду "Старе даме". Ипак, у наставку је све дошло на своје мјесто, понајвише захваљујући сјајном Аргентинцу.

Иако се већ у шестом минуту затресла мрежа домаћина, Верона није била у подређеном положају у односу на актуелног шампиона Италије.

Гонзало Игуаин на отварању сусрета распалио је по лопти, погодио стативу, али је на њу натрчао Блез Матуиди и сместио одбијену лопту у гол.

Поприлично офанзивно, без респекта, играли су играчи Вероне, прије, али и послије примљеног гола.

Гости су били близу другог поготка пет минута прије одласка на одмор. Сјајном интервенцијом свог гол спасио је чувар мреже Вероне Николас, након ударца расположеног Игуаина.

Играли су "Грци" офанзивно и у наставку.

Вребали су своје прилике, а награда је стигла у 59. минуту. На лош начин растали су се Јувентус и Мартин Касерес, а Уругвајац се осветио на најбољи могући начин.

Прецизним ударцем са 20-ак метара савладао је Војчека Шћесног. И знао је да прослави погодак.

У 72. минуту Јувентус је вратио вођство.

Популарни "Јоја", који је коначно почео меч од првог минута, испратио је додавање Стефана Лихтштајнера и постигао 13. гол у сезони. И то први још од 19. новембра!

Сјајни Аргентинац само пет минута касније као да је поручио Алегрију да клупа није за њега. Сјајним дриблингом ослободио се противника и запечатио судбину домаћина својим другим голом.

Занимљиво, Дибала је био стријелац на четири посљедња меча против Вероне.

Побједом у Верони, Јувентус је наставио да "дише за врат" Наполију, који је још у петак славио минималан тријумф против Кротонеа.

Наполитанци су јесењи шампиони са 48 бодова, а бод мање има шестоструки узастопни освајач "скудета".

Дибала је вечерас постигао два гола десном ногом, колико у цијелој досадашњој каријери у Серији А!

РЕКОРД

Јувентус је постигао погодак на 23. узастопном гостовању у Серији А, што је нови рекорд лиге.