ITA: Juve siguran, Laciju bod u Milanu!

Dibala proradio, Verona nemoćna pred "Damom"! Fudbaleri Juventusa su pobedili Veronu u 19. kolu italijanske Serije A sa 3:1. Klupa nije za Dibalu! Argentinski napadač vratio se u prvu postavu Juventusa i pokazao da nije zaboravio da daje golove. Dobro izdanje Sergeja, Laciju bod u Milanu! Ekipe Intera i Lacija odigrale su bez golova. VAR sačuvao Inter poraza! Klub iz Milana taman što je stigao do prvog mesta Serije A, zaređao sa serijom mečeva bez pobede i sve je dalje od vrha.

Fudbal 30.12.2017 | 23:30
Reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić odigrao je dobro za "nebesko plave", a u 83. minutu umesto njega na teren je ušao iskusni Nani.

Milinković-Savić je imao prvu dobru priliku na meču i to u 20. minutu utakmice. Srpski igrač snažno je šutirao, međutim njegov pokušaj odlično je odbranio Samir Handanovič.

Deset minuta kasnije Ivan Perišić imao je priliku, ali je njegov pokušaj odbranio Strakoša. Lacio je u nadoknadi vremena imao priliku, kada je Luis Alberto pogodio prečku.

U nastavku meča, Inter je pokušao preko Borhe Valera, međutim Strakoša je ponovo bio na mestu. U 74. minutu dve prilike za ekipu Simonea Inzagija.

Felipe Anderson je šutirao, a njegov pokušaj je odbranio Handanovič posle čega je usledio korner. Posle udarca iz ugla usledila je velika gužva u kaznenom prostoru, a Marko Parolo je pokušao da savlada Slovenca. On je i ovo odbranio, pa je na semaforu ostalo 0:0.

Sergeja je u 83. minutu zamenio Portugalac Nani, ali promene rezultata, kao ni većih prilika nije bilo do kraja meča.

Inter je nastavio sa slabim partijama i polako gube priključak sa Napolijem (sedam bodova manje), dok je Lacio peti sa 37 bodova i utakmicom manje.

Inter i Lacio odigrali su 0:0 u pretposljednjem meču 19. kola Serije A, a popularni VAR (video-tehnologija) ko zna koji put ove sezone bio je u centru pažnje.

Opravdano ili ne, mišljenja su različita, ali sasvim je sigurno da novitet u najjačoj italijanskoj ligi izaziva mnogo kontroverzi.

INTER - LACIO 0:0.

Na isteku 60. minuta, video-tehnologija sačuvala je tim Lučana Spaletija, koji je u velikoj rezultatskoj krizi.

Nakon udarca Ćire Imobilea, Milana Škrinjara lopta je pogodila u nogu, a zatim se odbila do njegove ruke. Arbitar Đanluka Roki odmah je pokazao na jedanaesterac, a zatim konsultovao VAR i promenio odluku. Snimak je utvrdio da namere nije bilo, pa je kazneni udarac poništen.

Kada je ostatak meča u pitanju, Lacio je bio konkretniji, možemo slobodno reći i bolji, ali mreže se ipak nisu tresle.

Prethodno, Sergej Milinković-Savić zagrejao je dlanove Samira Handanovića na početku susreta, ali je Slovenac na golu Intera uspeo da interveniše posle odličnog šuta i pošalje loptu u korner.

Na drugoj strani uzvratio je Ivan Perišić, ali se istakao i golman Lacija Tomas Strakoša.

Borha Valero nespretno je u finišu prvog poluvremena zahvatio loptu glavom u svom šesnaestercu, a ona je okrznula prečku. Imao je i Bastos priliku da donese prednost "nebesko-plavima", ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Velike probleme odbrani Intera pravio je Felipe Anderson otkako je dobio šansu u nastavku. Brazilac je prvo udarcem iz daljine pokušao da iznenadi Handanovića, a zatim i odličnim solo-prodorom napravio pometnju u poslednjoj liniji domaćih. Ipak, gola nije bilo.

Lacio je do kraja nastavio sa napadima, pokušao je i Marko Parolo, tako da je odbrana domaćih konstantno bila pod pritiskom. U finišu se otvorio i Inter, pretio, međutim ostalo je 0:0.

Inter već peti meč u nizu nije uspeo da pobedi, računajući i prvenstvene i kup utakmice (nakon produžetaka eliminisao niželigaša Pordenone u Kupu Italije).

Poslednju pobedu ostvario je 3. decembra protiv Kjeva (5:0), dakle pre skoro mesec dana, pa sve više zaostaje za vodećim ekipama Serije A.

DERBIJI

Inter ove sezone nije izgubio niti jedan derbi meč, a treći susret okončan je bez pogodaka. Pre duela sa Laciom, sa Juventusom je u Torinu igrao 0:0, a istim rezultatom okončan je duel na "San Paolu" protiv Napolija. Gradski derbi "nerazuri" su protiv Milana rešili u svoju korist rezultatom 3:2, dok je Roma savladana na "Olimpiku" 3:1.

INTER (4-2-3-1): Handanović - Kanselo (82. Dalbert), Škrinjar, Ranokija, Santon - Vesino, Galjardini - Kandreva, Borha Valero (85. Brozović), Perišić - Ikardi.

LACIO (3-5-2): Strakoša - Bastos, De Fraj, Radu - Marušić, Parolo, Leiva, Milinković-Savić (83. Nani), Lulić (58. Lukaku), Luis Alberto (65. Felipe Anderson) - Imobile.

Dibala proradio, Verona nemoćna pred "Damom"! Fudbaleri Juventusa su pobedili Veronu u 19. kolu italijanske Serije A sa 3:1.

Juventus je bio bolji rival, dominirao je na terenu, dok se Verona od starta branila i pokušavala da čvrstim duelima uspori i prekida igru Juvea.

Odbrana domaće ekipe je kapitulirala prvi put već u šestom minutu. Iguain je šutirao i zatresao stativu Nikolasovog gola, lopta se odbila do Matuidija, a ovaj po zemlji plasirao u donji ugao.

Kaseres iz jedinog šuta u okvir gola Verone daje gol u 59. minutu kada je tukao sa više od 25 metara. Na scenu stupa Dibala u 72. minutu kada se Lihtštajner otvorio dobro na boku, ubacio u sredinu, a Dibala poklopio iz prve desnom nogom za 2:1.

Dibala overava pobedu šest minuta kasnije solo prodorom kada je prevario čitavu odbranu pre nego je po treći put za Juventus savladao Nikolasa i postavio konačan rezultat.

Juventus se pobedom održao na drugom mestu sa 47 bodova, samo bodovm iza vodećeg Napolija, a Verona je u zoni ispadanja na 19. mestu sa 13 bodova.

Imao je Juventus mnogo problema prethodnih sezona u gradu Romea i Julije, jer na četiri posljednja gostovanja nije uspio da savlada Veronu. Večeras ne.

Slavio je 3:1, u posljednjem meču Serije A u 2017. godini, a junak susreta na "Bentegodiju" bio je povratnik u startnu postavu "bjankonera" Paolo Dibala.

HELAS VERONA - JUVENTUS 1:3 (0:1)

U timu Masimilijana Alegrija nije bilo povrijeđenog Miralema Pjanića i njegovo odsustvo dalo se primijetiti u prvom poluvremenu, kada je poprilično "škripalo" u veznom redu "Stare dame". Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje mjesto, ponajviše zahvaljujući sjajnom Argentincu.

Iako se već u šestom minutu zatresla mreža domaćina, Verona nije bila u podređenom položaju u odnosu na aktuelnog šampiona Italije.

Gonzalo Iguain na otvaranju susreta raspalio je po lopti, pogodio stativu, ali je na nju natrčao Blez Matuidi i smestio odbijenu loptu u gol.

Poprilično ofanzivno, bez respekta, igrali su igrači Verone, prije, ali i poslije primljenog gola.

Gosti su bili blizu drugog pogotka pet minuta prije odlaska na odmor. Sjajnom intervencijom svog gol spasio je čuvar mreže Verone Nikolas, nakon udarca raspoloženog Iguaina.

Igrali su "Grci" ofanzivno i u nastavku.

Vrebali su svoje prilike, a nagrada je stigla u 59. minutu. Na loš način rastali su se Juventus i Martin Kaseres, a Urugvajac se osvetio na najbolji mogući način.

Preciznim udarcem sa 20-ak metara savladao je Vojčeka Šćesnog. I znao je da proslavi pogodak.

U 72. minutu Juventus je vratio vođstvo.

Popularni "Joja", koji je konačno počeo meč od prvog minuta, ispratio je dodavanje Stefana Lihtštajnera i postigao 13. gol u sezoni. I to prvi još od 19. novembra!

Sjajni Argentinac samo pet minuta kasnije kao da je poručio Alegriju da klupa nije za njega. Sjajnim driblingom oslobodio se protivnika i zapečatio sudbinu domaćina svojim drugim golom.

Zanimljivo, Dibala je bio strijelac na četiri posljednja meča protiv Verone.

Pobjedom u Veroni, Juventus je nastavio da "diše za vrat" Napoliju, koji je još u petak slavio minimalan trijumf protiv Krotonea.

Napolitanci su jesenji šampioni sa 48 bodova, a bod manje ima šestostruki uzastopni osvajač "skudeta".

Dibala je večeras postigao dva gola desnom nogom, koliko u cijeloj dosadašnjoj karijeri u Seriji A!

REKORD

Juventus je postigao pogodak na 23. uzastopnom gostovanju u Seriji A, što je novi rekord lige.