Први пораз Србије у 2017. години!

Швајцарци бољи од Орлова у Винтертуру – 32:28.  Десектовани рукометаши поражени од Швајцарске! Репрезентација Србије поражена је од домаћина Швајцарске 28:32 (15:18) у полуфиналу традиционалног 46. "Yеллоw Цуп" у Винтертуру.

Остали спортови 29.12.2017 | 21:45
Рукометна селекција Србије ипак није успела да остане непоражена у 2017. години, пошто је вечерас у Винтертуру поражена од домаће Швајцарске у полуфиналу пријатељског турнијра под називом „Yеллоw цуп“ резултатом 32:28 (18:15).

Изабраници Јовице Цветковића били су десетковани изостанком играча из Бундеслиге, који ће се 31. децембра прикључити остатку екипе у припремама за Европско првенство у Хрватској, што су домаћи играчи искористили и стигли до рутинске победе.

Орлови нису блистали, али је сјајан меч одиграо Петар Ђорђић, који је постигао 10 голова, док је Дејан Милосављевић имао осам одбрана. Али Швајцарци су ипак били расположенији, а највише голова постигао је Фон Дешванден – укупно 11.

Србија је у 2017. години одиграла седам утакмица, а до данас је имала скор од три победе и три ремија. Изабраници Јовице Цветковића у суботу од 18.20 играти у борби за треће место са пораженим из утакмице Румунија - Русија.

Десеткована повредама и изостанком играча који наступају у немачкој ДКБ Бундеслиги (прикључују се 31. децембра), чета селектора Јовице Цветковића забележила је први пораз у седмом званичном мечу у 2017. години.

Домаћи састав, кога већ за пар дана очекују утакмице претквалификација за Светско првенство 2019 у Немачкој и Данској, диктирао је темпо пред својим навијачима, па су тако "орлови" после стартног вођства 3:2 (5.) и два егала (7:7 и 22:22) углавном били у резултатски подређеном положају.

Одбране Дејана Милосављева (осам одбрана) и сјајна шутерска серија Петра Ђорђића (10 голова) вратиле су Србију у игру после -4 (16:20) на старту другог полувремена. Изједначили су "орлови" преко левог бека белоруског Мешков Бреста у 44. минуту (22:22), али је тајм-аут швајцарског тима донео нову серију домаћина, који је десет минута касније имао и +5 - 23:28.

Стали су играчи селектора Цветковића у нападу, постигли само један гол за 10 минута, тако да су Швајцарци, у чијим је редовима бриљирао Фон Дешванден (11 голова) рутински привели меч крају.

У борби за треће место у суботу од 21, Србија ће се састати са пораженом селекцијом из дуела Румуније и Русије.

Извор: моззартспорт/Б92