Prvi poraz Srbije u 2017. godini!

Švajcarci bolji od Orlova u Vinterturu – 32:28.  Desektovani rukometaši poraženi od Švajcarske! Reprezentacija Srbije poražena je od domaćina Švajcarske 28:32 (15:18) u polufinalu tradicionalnog 46. "Yellow Cup" u Vinterturu.

Ostali sportovi 29.12.2017 | 21:45
Rukometna selekcija Srbije ipak nije uspela da ostane neporažena u 2017. godini, pošto je večeras u Vinterturu poražena od domaće Švajcarske u polufinalu prijateljskog turnijra pod nazivom „Yellow cup“ rezultatom 32:28 (18:15).

Izabranici Jovice Cvetkovića bili su desetkovani izostankom igrača iz Bundeslige, koji će se 31. decembra priključiti ostatku ekipe u pripremama za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj, što su domaći igrači iskoristili i stigli do rutinske pobede.

Orlovi nisu blistali, ali je sjajan meč odigrao Petar Đorđić, koji je postigao 10 golova, dok je Dejan Milosavljević imao osam odbrana. Ali Švajcarci su ipak bili raspoloženiji, a najviše golova postigao je Fon Dešvanden – ukupno 11.

Srbija je u 2017. godini odigrala sedam utakmica, a do danas je imala skor od tri pobede i tri remija. Izabranici Jovice Cvetkovića u subotu od 18.20 igrati u borbi za treće mesto sa poraženim iz utakmice Rumunija - Rusija.

Desetkovana povredama i izostankom igrača koji nastupaju u nemačkoj DKB Bundesligi (priključuju se 31. decembra), četa selektora Jovice Cvetkovića zabeležila je prvi poraz u sedmom zvaničnom meču u 2017. godini.

Domaći sastav, koga već za par dana očekuju utakmice pretkvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2019 u Nemačkoj i Danskoj, diktirao je tempo pred svojim navijačima, pa su tako "orlovi" posle startnog vođstva 3:2 (5.) i dva egala (7:7 i 22:22) uglavnom bili u rezultatski podređenom položaju.

Odbrane Dejana Milosavljeva (osam odbrana) i sjajna šuterska serija Petra Đorđića (10 golova) vratile su Srbiju u igru posle -4 (16:20) na startu drugog poluvremena. Izjednačili su "orlovi" preko levog beka beloruskog Meškov Bresta u 44. minutu (22:22), ali je tajm-aut švajcarskog tima doneo novu seriju domaćina, koji je deset minuta kasnije imao i +5 - 23:28.

Stali su igrači selektora Cvetkovića u napadu, postigli samo jedan gol za 10 minuta, tako da su Švajcarci, u čijim je redovima briljirao Fon Dešvanden (11 golova) rutinski priveli meč kraju.

U borbi za treće mesto u subotu od 21, Srbija će se sastati sa poraženom selekcijom iz duela Rumunije i Rusije.

Izvor: mozzartsport/B92