БЕЛ: Андерлехте, на шта си спао?!

Да те вади клинац од 18 година! Шампион се намучио са фењерашем, али је славио.

Фудбал 23.12.2017 | 10:45
Премијера пред новим газдом је успела. Андерлехт се рехабилитивао после дебакла у великом дербију и петарде коју је попио против Брижа у прошлом колу, а цех је платио вечерас најгори тим у белгијској Про лиги Еупен, који је поражен часно са 1:0.

Испрсили су се пулени Клода Маклелеа у Бриселу колико су могли, али је Андерлехт искористио сјајну акцију из 25. минута и преко суперталентованог нападача Френсиса Амузуа (18 година) стигао до јединог поготка на мечу вредног три бода.

Игра итекако још мора да се доради, јер је било пропуста у неким тренуцима и евидентно је да се екипа још увек навикава на нови систем са тројицом фудбалера у последњој линији. Српски репрезентативац Урош Спајић одиграо је свих 90 минута за Андерлехт, док је Иван Обрадовић ушао у игру у 78. минуту.

Андерлехт је овом победом прекинуо низ од два везана пораза, али је и даље далеко од лидера Брижа који му са утакмицом мање бежи 13 бодова.

БЕЛГИЈА 1 - 20. КОЛО: