BEL: Anderlehte, na šta si spao?!

Da te vadi klinac od 18 godina! Šampion se namučio sa fenjerašem, ali je slavio.

Fudbal 23.12.2017 | 10:45
Premijera pred novim gazdom je uspela. Anderleht se rehabilitivao posle debakla u velikom derbiju i petarde koju je popio protiv Briža u prošlom kolu, a ceh je platio večeras najgori tim u belgijskoj Pro ligi Eupen, koji je poražen časno sa 1:0.

Isprsili su se puleni Kloda Maklelea u Briselu koliko su mogli, ali je Anderleht iskoristio sjajnu akciju iz 25. minuta i preko supertalentovanog napadača Frensisa Amuzua (18 godina) stigao do jedinog pogotka na meču vrednog tri boda.

Igra itekako još mora da se doradi, jer je bilo propusta u nekim trenucima i evidentno je da se ekipa još uvek navikava na novi sistem sa trojicom fudbalera u poslednjoj liniji. Srpski reprezentativac Uroš Spajić odigrao je svih 90 minuta za Anderleht, dok je Ivan Obradović ušao u igru u 78. minutu.

Anderleht je ovom pobedom prekinuo niz od dva vezana poraza, ali je i dalje daleko od lidera Briža koji mu sa utakmicom manje beži 13 bodova.

BELGIJA 1 - 20. KOLO: