ЕЛ: Барса се вратила послије -22 и није побиједила!

Сјајна утакмица у Виторији. . .  Црна Барселона. . . ! Каталонци се вратили после минуса од 22 поена, повели, па изгубили од Басконије! Недовић одличан у победи Уникахе.  Недовић победио "Мамбу", Басконији трилер с Барсом! Кошаркаши Басконије победили су Барселону са 85:82, док је Уникаха са 74:71 била боља од Армани Милана у утакмицама 14. кола Евролиге.

Кошарка 22.12.2017 | 23:43
Басконија и Барселона одиграли су меч 14. кола Евролиге.

После 20 минута, па и свих посла сата, све је деловало на сигурну и убедљиву победу тима из Виторије. Али, да утакмица уђе у праву трилер завршницу побринули су се гости, који су после "-22" стигли на корак до победе у последњем минуту.

Ипак...

Басконија - Барселона 85:82 (22:17, 30:18, 22:22, 11:25)!

После 30 минута игре у Виторији, Басконија је имала великих 74:55. Предност је током треће четвртине била и већа, а максимално је ишла до "+22" (65:43).

А, онда је уследио шоу Барселоне!

"Блау грана" је поенима завршила трећу деоницу, да би са још 17 везаних, без примљеног коша наставила у последњој. У 35. минуту утакмице резултат је био изједначен - 74:74!

Барса се вратила и опет стала!

Педро Мартинез је успео да пробуди уснулу поставу и да коначно стави рампу на серију гостију. Али не задуго...

Серијом 5:0 Басконија је опет стекла предност, међутим реч су поново имали Каталонци. Ветеран Хуан Карлос Наваро је 47 секунди пре краја постигао трећу тројку за 82:81!

Сјајни Торнике Шенгелија је искористио оба бацања 40 секунди пре краја, а Наваро у наредном нападу изгубио лопту... Пошто је Марселињо Уертас, после фаула Адама Ханге, погодио оба пута, Наваро је покушао да тројком меч одведе у продужетак, али није успео...

Сјајан дуел био је готов!

Шенгелија је постигао 24 поена и имао шест скокова. Венсан Поарје је убацио 14... Пау Рибас је био најефикаснији у Барси са 15 поена и чак шест асистенција, док је Ханга имао  14, а Наваро 11 и чак седам асистенција.

Па, ово може само Барселона!

Каталонци су везали шести везани пораз у свим такмичењима, а екипи Сита Алонса је у правом трилеру главе дошла Басконија - 85:82.

Баски су водили с 22 поена разлике у трећој деоници (65:43), онда је Барса полудела у последњој четвртини, чак повела с 82:81, али је Басконија успела да победи 85:82. Поене за преокрет дали су Шенгелија и Уертас.

Барса је васкрсла, али ју је Басконија брзо ударила чекићем по глави и вратила је у амбис. Биће право изненађење ако Сито Алонсо не добије отказ после ове утакмице.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Торнике Шенгелија с 24 дата поена, док је 14 додао Венсан Појрије.

Код Барсе је најбољи био Пау Рибас с 15, а поен мање дао је Адам Ханга.

Црна Барселона... Ко је могао да очекује још једну кошмарну сезону после оног хорора од прошле године?

Током лета је промењен цео тим с тренером, па чак и спортским директором, али неке чудне ствари се мотају око Барсе.

Поново делује очајно.Још горе него код Барцокаса.

Више среће од Барсе имала је Уникаха. Тим из Малаге надиграо је Олимпију Милано на свом паркету с 74:71. Још једну добру партију пружио је Немања Недовић - дао је 15 поена (6/8 за један, 3/7 за двам 1/6 за три). Драган Милосављевић је играо 19 минута али се није уписао у стрелце. Имао је четири скока.

На другој страни нашао се Владмимир Мицов. За 23 минута дао је девет поена и имао три скока и једну асистенцију.

Занимљиво је било и на утакмици између Уникахе и Милана - 74:71 (26:20, 9:22, 20:11, 19:18).

Немања Недовић и Џеф Брукс били су најбољи у победничкој екипи са по 15 поена, с тим што је Американац имао чак 11 скокова. Драган Милосављевић је играо 19 минута, али се није уписао.

Уникаха је на свом паркету потврдила да се налази у успону форме, пошто је дошла до треће узастопне победе у Евролиги, овај пут против Армани Милана.

Најзаслужнији за тријумф Малаге били су Џеф Брукс са дабл-даблом од 15 поена и 11 скокова и Немања Недовић са 15 кошева, уз по један скок, асистенцију и украдену лопту.

С друге стране, тим из Милана предводио је "Мини-мамба" Ендрју Гаудлок са 18 поена, док је четири мање убацио Џордан Теодор. Уникаха је 10. са шест тријумфа из 14 утакмица, док је Армани 14. са четири победе и 10 пораза.

Уникаха - Армани 74:71

ТАБЕЛА: ЦСКА 11-3, Олимпијакос 11-3, Панатинаикос 10-4, Фенербахче 9-5, Жалгирис 9-5, Химки 8-6, Реал 8-6, Макаби 8-6, Басконија 7-7, Бамберг 6-8, Уникаха 5-8, Звезда 5-9, Барселона 4-10, Армани 4-10, Ефес 3-11, Валенсија 3-11.

Извор: мондо.рс/моззартспорт/Б92