EL: Barsa se vratila poslije -22 i nije pobijedila!

Sjajna utakmica u Vitoriji. . .  Crna Barselona. . . ! Katalonci se vratili posle minusa od 22 poena, poveli, pa izgubili od Baskonije! Nedović odličan u pobedi Unikahe.  Nedović pobedio "Mambu", Baskoniji triler s Barsom! Košarkaši Baskonije pobedili su Barselonu sa 85:82, dok je Unikaha sa 74:71 bila bolja od Armani Milana u utakmicama 14. kola Evrolige.

Košarka 22.12.2017 | 23:43
Baskonija i Barselona odigrali su meč 14. kola Evrolige.

Posle 20 minuta, pa i svih posla sata, sve je delovalo na sigurnu i ubedljivu pobedu tima iz Vitorije. Ali, da utakmica uđe u pravu triler završnicu pobrinuli su se gosti, koji su posle "-22" stigli na korak do pobede u poslednjem minutu.

Ipak...

Baskonija - Barselona 85:82 (22:17, 30:18, 22:22, 11:25)!

Posle 30 minuta igre u Vitoriji, Baskonija je imala velikih 74:55. Prednost je tokom treće četvrtine bila i veća, a maksimalno je išla do "+22" (65:43).

A, onda je usledio šou Barselone!

"Blau grana" je poenima završila treću deonicu, da bi sa još 17 vezanih, bez primljenog koša nastavila u poslednjoj. U 35. minutu utakmice rezultat je bio izjednačen - 74:74!

Barsa se vratila i opet stala!

Pedro Martinez je uspeo da probudi usnulu postavu i da konačno stavi rampu na seriju gostiju. Ali ne zadugo...

Serijom 5:0 Baskonija je opet stekla prednost, međutim reč su ponovo imali Katalonci. Veteran Huan Karlos Navaro je 47 sekundi pre kraja postigao treću trojku za 82:81!

Sjajni Tornike Šengelija je iskoristio oba bacanja 40 sekundi pre kraja, a Navaro u narednom napadu izgubio loptu... Pošto je Marselinjo Uertas, posle faula Adama Hange, pogodio oba puta, Navaro je pokušao da trojkom meč odvede u produžetak, ali nije uspeo...

Sjajan duel bio je gotov!

Šengelija je postigao 24 poena i imao šest skokova. Vensan Poarje je ubacio 14... Pau Ribas je bio najefikasniji u Barsi sa 15 poena i čak šest asistencija, dok je Hanga imao  14, a Navaro 11 i čak sedam asistencija.

Pa, ovo može samo Barselona!

Katalonci su vezali šesti vezani poraz u svim takmičenjima, a ekipi Sita Alonsa je u pravom trileru glave došla Baskonija - 85:82.

Baski su vodili s 22 poena razlike u trećoj deonici (65:43), onda je Barsa poludela u poslednjoj četvrtini, čak povela s 82:81, ali je Baskonija uspela da pobedi 85:82. Poene za preokret dali su Šengelija i Uertas.

Barsa je vaskrsla, ali ju je Baskonija brzo udarila čekićem po glavi i vratila je u ambis. Biće pravo iznenađenje ako Sito Alonso ne dobije otkaz posle ove utakmice.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Tornike Šengelija s 24 data poena, dok je 14 dodao Vensan Pojrije.

Kod Barse je najbolji bio Pau Ribas s 15, a poen manje dao je Adam Hanga.

Crna Barselona... Ko je mogao da očekuje još jednu košmarnu sezonu posle onog horora od prošle godine?

Tokom leta je promenjen ceo tim s trenerom, pa čak i sportskim direktorom, ali neke čudne stvari se motaju oko Barse.

Ponovo deluje očajno.Još gore nego kod Barcokasa.

Više sreće od Barse imala je Unikaha. Tim iz Malage nadigrao je Olimpiju Milano na svom parketu s 74:71. Još jednu dobru partiju pružio je Nemanja Nedović - dao je 15 poena (6/8 za jedan, 3/7 za dvam 1/6 za tri). Dragan Milosavljević je igrao 19 minuta ali se nije upisao u strelce. Imao je četiri skoka.

Na drugoj strani našao se Vladmimir Micov. Za 23 minuta dao je devet poena i imao tri skoka i jednu asistenciju.

Zanimljivo je bilo i na utakmici između Unikahe i Milana - 74:71 (26:20, 9:22, 20:11, 19:18).

Nemanja Nedović i Džef Bruks bili su najbolji u pobedničkoj ekipi sa po 15 poena, s tim što je Amerikanac imao čak 11 skokova. Dragan Milosavljević je igrao 19 minuta, ali se nije upisao.

Unikaha je na svom parketu potvrdila da se nalazi u usponu forme, pošto je došla do treće uzastopne pobede u Evroligi, ovaj put protiv Armani Milana.

Najzaslužniji za trijumf Malage bili su Džef Bruks sa dabl-dablom od 15 poena i 11 skokova i Nemanja Nedović sa 15 koševa, uz po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu.

S druge strane, tim iz Milana predvodio je "Mini-mamba" Endrju Gaudlok sa 18 poena, dok je četiri manje ubacio Džordan Teodor. Unikaha je 10. sa šest trijumfa iz 14 utakmica, dok je Armani 14. sa četiri pobede i 10 poraza.

Unikaha - Armani 74:71

TABELA: CSKA 11-3, Olimpijakos 11-3, Panatinaikos 10-4, Fenerbahče 9-5, Žalgiris 9-5, Himki 8-6, Real 8-6, Makabi 8-6, Baskonija 7-7, Bamberg 6-8, Unikaha 5-8, Zvezda 5-9, Barselona 4-10, Armani 4-10, Efes 3-11, Valensija 3-11.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport/B92