АБА: Ускоковић је ФМП-ов херој!

Ускоковић "пантерски" у Скопљу! ФМП предвођен младим плејмејкером савладао МЗТ.  Сјајна рола младог плеја у последњем минуту на гостовању МЗТ-у.

Кошарка 23.12.2017 | 08:30
Алекса Ускоковић прво је донео изједначење, а затим и победу кошаркашима ФМП Железника у Скопљу, против МЗТ-а: 72:67 (19:18, 11:21, 19:13, 23:15).

Најмлађи играч "пантера", 18-годишњи плејмејкер, није имао статистички учинак за памћење - осам поена и две асистенције - али је погодио кључне поене за свој тим у последњем минуту утакмице. Прво за изједначење, затим за предност, а онда и "оверену" победу са линије слободних бацања.

Ефикаснији од њега били су Човић са 16 поена, Раданов са 14, Лазаревић са 13 (4ас, 8ск) и Оџо са 10 поена (8ск). Домаћи тим предводио је Мавра са 20 поена, а истакли су се још Трајковски са 14 и Стојановски са 13.

Овом победом, ФМП је прекинуо серију од три пораза, док је МЗТ наставио да бележи неуспехе...

ФМП игра лоше у последње време. Сада је на гостовању МЗТ-у у Скопљу био близу да забележи и четврти везани пораз, али се са тим није усагласио Алекса Ускоковић. Млади плејмејкер је дао два коша у последњих 45 секунди меча где је прво донео предност ФМП-у, а затим и обезбедио победу. Чак је погодио и слободна бацања за коначних 72:67 за Пантере.

Фантастична рола најмлађег играча Пантера. Памтиће је дуго, дуго... Укупно је дао осам поена и имао две асистенције.

Требало је имати петљу за оне шутеве.

Током меча се играло у серијама. Боље је почео МЗТ, онда је ФМП током треће деонице имао добар налет којим је изборио егал утакмицу. Тако се ушло у последњу четвртину, играло се кош за кош, а благу предност је константно држао македонски тим. На око пет минута пре краја тројком Стојановског домаћин је отишао и на двоцифрену предност.

Касније је ФМП поново појачао ритам и закуцавањем Оџоа стигао на поен минуса на нешто више од минута до краја.

Ускоковић је погодио полагање за преокрет на 45 секунди пре краја, а онда и двојку из наскока на 12 секунди пре краја и тако је решио меч.

Сјајни потези младог кошаркаша. Могла би српска кошарка да добије одличног плејмејкера са њим.

Мега - Звезда 18.00

Табела: Звезда 10-2, Будућност 10-2, Цедевита 9-3, Партизан 6-6, Задар 6-6, ФМП 6-7, Игокеа 5-7, Цибона 5-7, Олимпија 5-7, Морнар 5-7, Мега 4-8, МЗТ 2-11.

Извор: мондо.рс/моззартспорт