ABA: Uskoković je FMP-ov heroj!

Uskoković "panterski" u Skoplju! FMP predvođen mladim plejmejkerom savladao MZT.  Sjajna rola mladog pleja u poslednjem minutu na gostovanju MZT-u.

Košarka 23.12.2017 | 08:30
Aleksa Uskoković prvo je doneo izjednačenje, a zatim i pobedu košarkašima FMP Železnika u Skoplju, protiv MZT-a: 72:67 (19:18, 11:21, 19:13, 23:15).

Najmlađi igrač "pantera", 18-godišnji plejmejker, nije imao statistički učinak za pamćenje - osam poena i dve asistencije - ali je pogodio ključne poene za svoj tim u poslednjem minutu utakmice. Prvo za izjednačenje, zatim za prednost, a onda i "overenu" pobedu sa linije slobodnih bacanja.

Efikasniji od njega bili su Čović sa 16 poena, Radanov sa 14, Lazarević sa 13 (4as, 8sk) i Odžo sa 10 poena (8sk). Domaći tim predvodio je Mavra sa 20 poena, a istakli su se još Trajkovski sa 14 i Stojanovski sa 13.

Ovom pobedom, FMP je prekinuo seriju od tri poraza, dok je MZT nastavio da beleži neuspehe...

FMP igra loše u poslednje vreme. Sada je na gostovanju MZT-u u Skoplju bio blizu da zabeleži i četvrti vezani poraz, ali se sa tim nije usaglasio Aleksa Uskoković. Mladi plejmejker je dao dva koša u poslednjih 45 sekundi meča gde je prvo doneo prednost FMP-u, a zatim i obezbedio pobedu. Čak je pogodio i slobodna bacanja za konačnih 72:67 za Pantere.

Fantastična rola najmlađeg igrača Pantera. Pamtiće je dugo, dugo... Ukupno je dao osam poena i imao dve asistencije.

Trebalo je imati petlju za one šuteve.

Tokom meča se igralo u serijama. Bolje je počeo MZT, onda je FMP tokom treće deonice imao dobar nalet kojim je izborio egal utakmicu. Tako se ušlo u poslednju četvrtinu, igralo se koš za koš, a blagu prednost je konstantno držao makedonski tim. Na oko pet minuta pre kraja trojkom Stojanovskog domaćin je otišao i na dvocifrenu prednost.

Kasnije je FMP ponovo pojačao ritam i zakucavanjem Odžoa stigao na poen minusa na nešto više od minuta do kraja.

Uskoković je pogodio polaganje za preokret na 45 sekundi pre kraja, a onda i dvojku iz naskoka na 12 sekundi pre kraja i tako je rešio meč.

Sjajni potezi mladog košarkaša. Mogla bi srpska košarka da dobije odličnog plejmejkera sa njim.

Mega - Zvezda 18.00

Tabela: Zvezda 10-2, Budućnost 10-2, Cedevita 9-3, Partizan 6-6, Zadar 6-6, FMP 6-7, Igokea 5-7, Cibona 5-7, Olimpija 5-7, Mornar 5-7, Mega 4-8, MZT 2-11.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport