ИТА: "Виола" боља од Каљарија, Радовановић асистирао!

Фудбалери Фиорентине победили су вечерас у гостима Каљари са 1:0 у утакмици 18. кола италијанске Серије А.  Миленковић дебитовао за Фиорентину! Некадашњи члан Партизана коначно заиграо за Фиорентину. И то од првог минута! "Виола“ побједом над Каљаријем прескочила Аталанту и Милан.  Одлична партија бившег штопера Партизана.

Фудбал 22.12.2017 | 23:22
Фиорентина је до победе дошла голом Куме Бабачара у 82. минуту на асистенцију Федерика Кијезе.

Каљари је меч завршио с десеторицом играча на терену, пошто је Жоао Педро добио директан црвени картон у трећем минуту судијске надокнаде времена.

Фиорентина је сада седма на табели са 26 бодова, док је Каљари 15. са 17.

Раније данас Болоња је са 3:2 победила Кјево. Болоња је повела преко Дестра у четвртом минуту, изједначио је Инглесе у 32. да би Верди који је асистирао код првог гола Болоње и сам дао гол у 50. минуту за 2:1.

Кјево до новог изједначења долази у 85. минуту када је мрежу после асистенције Ивана Радовановића затресао Калчаторе сјајним ударцем с бока. Болоња са десеторицом успева да постигне још један гол. Дестро је у надокнади искористио катастрофалан кикс одбране Кјева и погодио за 3:2.

Гол резервисте Куме Бабакара био је довољан за тријумф којом је „Виола“ на тебели прескочила Аталанту и Милан, који ће у суботу састати на Сан Сиру.

Сенегалац је ушао у игру у 70. минуту, а 12 минута касније сјајно се убацио на ивицу петерца и рутински скренуо лопту у мрежу послије доброг убацивања Кјезе.

Фиорентина је тако коначно пробила бедем на Сардинији, послије 26 шутева ка голу, од којих седам ка голу, док је на другој страни њихов голман Марио Спортиело само једном морао да интервенише.

Његова одбрана одлично је одрадила посао, а у њој је по први пут заиграо Никола Миленковић, и то од првог минута.

Млади српски фудбалер, за којег је Фиорентина платила Партизану 5,1 милион евра од доласка у Фиренцу није провео ни минут на терену, не рачунајући неколико пријатељских утакмица прије почетка сезоне.

Ни гол за побједу 3:2 против Брауншвајга није међутим био довољан Миленковићу да се наметне тренеру Стефану Пиолију који га је мјесецима уписивао у протокол, али га никада није дизао са клупе.

Италијански стручњак можда промијени мишљење након утакмице на Сардинији, коју је Миленковић добро одрадио до 82. минута када је своје мјесто препустио Карлосу Санчезу.

Фиорентина је овом побједом продужила низ без пораза у првенству на шест утакмица, од којих је ово други тријумф.

Меч на Сардинији домаћин је завршио са играчем мање пошто је Жоао Педро зарадио црвени картон због намјерног ударања противника.