ШПА: Прво сумњив пенал, па аутогол!

Ђорди Амат помогао Билбау да настави серију! Глупост везисте Бетиса значајно допринела поразу зелено-белих.  Интересантна ситуација, Бетис је у проблему.

Фудбал 22.12.2017 | 21:55
Од почетка утакмице било је тензије међу играчима Бетиса и Атлетик Билбаа, очекивано јер су се уочи 17. кола Примере оба тима налазила ближе доњем него горњем делу табеле.

Управо је нервоза и пресудила да гости из Билбаа дођу до победе 2:0 и важна три бода.

У 35. минуту везиста Бетиса Ђорди Амат прво је оборио Емерика Лапорта приликом центаршута из корнера за госте, што арбитар није окарактерисао као пенал, али је потом покушао да шутне противничког играча. Све то видео је судија Хуан Мартинез и показао на белу тачку, са које је неумољив био Раул Гарсија.

Иако бројчано слабији, играчи Бетиса успели су да током другог полувремена запрете голу ривала, али нису имали довољно снаге да дођу до изједначења, а у 85. минуту примили су и други гол.

Де Маркос је центрирао са гол-аут линије, али је Зухар Федал неспретно реаговао и савладао свог голмана.

Билбау је ово била шеста утакмица у Примери без пораза (две победе и четири ремија), док је Бетис доживео трећи пораз у последње четири утакмице, уз победу.

Меч између Бетиса и Атлетик Билбаа одлучио је 36. минут и пенал који је изнудио Емерик Лапорт. Извео га је Раул Гарсија и понео три бода за Баскију - 0:2 (0:1)!

Шта се догодило код пенала?

Билбао је имао корнер, стартовао је Амат над Лапортом. Лапортје пао и делује да ту није било услова за пенал. Међутим, Амат је покушао да шутне Лапорта, али га је промашио.

Баск је додао на драматици, изгледало је као да је добио ударац, а судија Мунуера је свирао пенал и дао црвени картон Амату.

За диксусију.

На крају меча све је горим учинио Зухар Федал аутоголом у 85. минуту.

Билбао је тако после серије ремија везао другу победу на последње три утакмице, док је ово Бетису трећа победа на последње четири утакмице.