ŠPA: Prvo sumnjiv penal, pa autogol!

Đordi Amat pomogao Bilbau da nastavi seriju! Glupost veziste Betisa značajno doprinela porazu zeleno-belih.  Interesantna situacija, Betis je u problemu.

Fudbal 22.12.2017 | 21:55
Od početka utakmice bilo je tenzije među igračima Betisa i Atletik Bilbaa, očekivano jer su se uoči 17. kola Primere oba tima nalazila bliže donjem nego gornjem delu tabele.

Upravo je nervoza i presudila da gosti iz Bilbaa dođu do pobede 2:0 i važna tri boda.

U 35. minutu vezista Betisa Đordi Amat prvo je oborio Emerika Laporta prilikom centaršuta iz kornera za goste, što arbitar nije okarakterisao kao penal, ali je potom pokušao da šutne protivničkog igrača. Sve to video je sudija Huan Martinez i pokazao na belu tačku, sa koje je neumoljiv bio Raul Garsija.

Iako brojčano slabiji, igrači Betisa uspeli su da tokom drugog poluvremena zaprete golu rivala, ali nisu imali dovoljno snage da dođu do izjednačenja, a u 85. minutu primili su i drugi gol.

De Markos je centrirao sa gol-aut linije, ali je Zuhar Fedal nespretno reagovao i savladao svog golmana.

Bilbau je ovo bila šesta utakmica u Primeri bez poraza (dve pobede i četiri remija), dok je Betis doživeo treći poraz u poslednje četiri utakmice, uz pobedu.

Meč između Betisa i Atletik Bilbaa odlučio je 36. minut i penal koji je iznudio Emerik Laport. Izveo ga je Raul Garsija i poneo tri boda za Baskiju - 0:2 (0:1)!

Šta se dogodilo kod penala?

Bilbao je imao korner, startovao je Amat nad Laportom. Laportje pao i deluje da tu nije bilo uslova za penal. Međutim, Amat je pokušao da šutne Laporta, ali ga je promašio.

Bask je dodao na dramatici, izgledalo je kao da je dobio udarac, a sudija Munuera je svirao penal i dao crveni karton Amatu.

Za diksusiju.

Na kraju meča sve je gorim učinio Zuhar Fedal autogolom u 85. minutu.

Bilbao je tako posle serije remija vezao drugu pobedu na poslednje tri utakmice, dok je ovo Betisu treća pobeda na poslednje četiri utakmice.