ШПА: Сјајни Еибар жели у Европу! Страдала и Ђирона!

Најбржи гол у Примери ове сезоне: 41 секунда! Еибар наставио сјајну серију и доспео у трку за место које води у квалификације за Лигу Европе.  Тренутно најопаснији тим Примере - Еибар! Страдала и Ђирона!

Фудбал 21.12.2017 | 21:45
Фудбалери Еибара налазе се у сјајној форми, а то су потврдили и овог четвртка.

На домаћем терену савладали су Ђирону 4:1 (2:0) и уписали пету победу у последњих шест кола Примере, уз реми.

Нова три бода донела су клубу из Баскије седмо место, па је сада изједначен са Виљареалом, који се налази на позицији која наредне сезоне води у квалификације за Лигу Европе, али који има и утакмицу мање.

Домаћи тим повео је већ у првом минуту, прецизније после само 41 секунде, када је Такаши Инуи лепим ударцем искоса са леве стране крунисао лошу реакцију одбране Ђироне. Био је то најбржи гол ове сезоне у Примери.

На 2:0 повисио је Бразилац Чарлс у 10. минуту, сналажљивим ударцем главом. Поново је асистент био леви бек Еибара, Хосе Анхел Валдес Дијас, популарнији као Коте.

Гости су у 26. минуту вратили неизвесност лепим ударцем Давида Тимора из "слободњака", али је Јапанац Инуи у 54. поново дуплирао вођство Еибара после контранапада и неопрезне реакције дефанзиваца Ђироне, а у последњим тренуцима утакмице, још један пад концентрације одбране гостију казнио је Ђоан Џордан за коначних 4:1.

Била је ово друга најубедљивија победа ове сезоне у првенству Шпаније екипе чији гол је поново бранио Марко Дмитровић, после 5:0 против Бетиса.

На почетку сезоне можда се некима причинило да би ова такмичарска година мопгла бити та у којој ће се малени Еибар коначно поздравити са елитом, али најбољи начин да натераш пркосне Баске да извуку оно најбоље из себе јесте да их унапред прецрташ. Последњих недеља можемо да видимо како то изгледа у пракси. У 17. колу Примере Еибар је наставио серију невероватних резултата и Ђирону кући испратио са три комада у мрежи - 4:1 на Ипуруи.

Веровали или не, била је то пета победа у последњих шест Еибарових утакмица уз само један реми! Пре но што је серија почела, а десило се то 20. новембра, Еибар је био први изнад црте са свега осам бодова освојених у уводних 11 кола. У ових шест сакупила је још 16 бодова, па је за тачно месец дана скочила са 17. на седму позицију на табели Примере! У тих шест кола само је још Атлетико освојио бодова колико и Еибар. Сви остали, па и Реал и Барселона, узели су мање.

Најзаслужнији за ову вечерашњу победу Баска био је Такаши Инуи, који је већ у првом минуту начео госте, а потом у 54. постигао и трећи, вероватно и одлучујући погодак за Еибар.

За утеху Ђирони ремек дело Давида Тимора из слободног ударца. Марко Дмитровић је могао само да улепша прелеп гол. Не мари.