ŠPA: Sjajni Eibar želi u Evropu! Stradala i Đirona!

Najbrži gol u Primeri ove sezone: 41 sekunda! Eibar nastavio sjajnu seriju i dospeo u trku za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.  Trenutno najopasniji tim Primere - Eibar! Stradala i Đirona!

Fudbal 21.12.2017 | 21:45
Fudbaleri Eibara nalaze se u sjajnoj formi, a to su potvrdili i ovog četvrtka.

Na domaćem terenu savladali su Đironu 4:1 (2:0) i upisali petu pobedu u poslednjih šest kola Primere, uz remi.

Nova tri boda donela su klubu iz Baskije sedmo mesto, pa je sada izjednačen sa Viljarealom, koji se nalazi na poziciji koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, ali koji ima i utakmicu manje.

Domaći tim poveo je već u prvom minutu, preciznije posle samo 41 sekunde, kada je Takaši Inui lepim udarcem iskosa sa leve strane krunisao lošu reakciju odbrane Đirone. Bio je to najbrži gol ove sezone u Primeri.

Na 2:0 povisio je Brazilac Čarls u 10. minutu, snalažljivim udarcem glavom. Ponovo je asistent bio levi bek Eibara, Hose Anhel Valdes Dijas, popularniji kao Kote.

Gosti su u 26. minutu vratili neizvesnost lepim udarcem Davida Timora iz "slobodnjaka", ali je Japanac Inui u 54. ponovo duplirao vođstvo Eibara posle kontranapada i neoprezne reakcije defanzivaca Đirone, a u poslednjim trenucima utakmice, još jedan pad koncentracije odbrane gostiju kaznio je Đoan Džordan za konačnih 4:1.

Bila je ovo druga najubedljivija pobeda ove sezone u prvenstvu Španije ekipe čiji gol je ponovo branio Marko Dmitrović, posle 5:0 protiv Betisa.

Na početku sezone možda se nekima pričinilo da bi ova takmičarska godina mopgla biti ta u kojoj će se maleni Eibar konačno pozdraviti sa elitom, ali najbolji način da nateraš prkosne Baske da izvuku ono najbolje iz sebe jeste da ih unapred precrtaš. Poslednjih nedelja možemo da vidimo kako to izgleda u praksi. U 17. kolu Primere Eibar je nastavio seriju neverovatnih rezultata i Đironu kući ispratio sa tri komada u mreži - 4:1 na Ipurui.

Verovali ili ne, bila je to peta pobeda u poslednjih šest Eibarovih utakmica uz samo jedan remi! Pre no što je serija počela, a desilo se to 20. novembra, Eibar je bio prvi iznad crte sa svega osam bodova osvojenih u uvodnih 11 kola. U ovih šest sakupila je još 16 bodova, pa je za tačno mesec dana skočila sa 17. na sedmu poziciju na tabeli Primere! U tih šest kola samo je još Atletiko osvojio bodova koliko i Eibar. Svi ostali, pa i Real i Barselona, uzeli su manje.

Najzaslužniji za ovu večerašnju pobedu Baska bio je Takaši Inui, koji je već u prvom minutu načeo goste, a potom u 54. postigao i treći, verovatno i odlučujući pogodak za Eibar.

Za utehu Đironi remek delo Davida Timora iz slobodnog udarca. Marko Dmitrović je mogao samo da ulepša prelep gol. Ne mari.