Чемпионшип: Сандерленд побиједио “послије 100 година”!

Жртва је Фулам Славише Јокановића.

Фудбал 16.12.2017 | 22:30
И то се догодило. После тачно 364 дана од последње победе пред својом пубилком фудбалери Сандерленда су коначно срушили проклетство на свом Стадиону светлости. Хеј, годину дана, човече, чекаш нешто и није ни чудо што су итекако знали да је прославе овог поподнева.

Јер, од 17. децембра 2016. и последње победе па све до данас и тријумфа над Фуламом Славише Јокановића од 1:0, променила су се три тренера, одиграно је 1.980 минута, примили су 38 голова код куће, а Меси и Роналдо су у за то време постигли 109 погодака заједно.

Јунак, по свему историјске победе Црних мачака, днас био је млади нападач Џош Маџа(18), популарни Меџик, који је у 77. минуту срушио фаворизовани Фулам.

Остали мечеви 22. кола остали су у сенци дуела на северу Енглеске, али издвајамо победу Дербија над Астон Вилом (2:0) у дербију овог кола, као и тријумф Милвола над фаворитом Мидзбром од 2:1.

Лидс се вратио у трку за плеј-оф победом над Норичом код куће од 1:0 (стрелац ПонтусЈансон), док је Бирмингем трећим везаним поразом овај пут од Квинс Парк Ренџерса (1:2) преузео фењер Чемпионшипа и смеши му се испадање у трећу лигу.