Čempionšip: Sanderlend pobijedio “poslije 100 godina”!

Žrtva je Fulam Slaviše Jokanovića.

Fudbal 16.12.2017 | 22:30
I to se dogodilo. Posle tačno 364 dana od poslednje pobede pred svojom pubilkom fudbaleri Sanderlenda su konačno srušili prokletstvo na svom Stadionu svetlosti. Hej, godinu dana, čoveče, čekaš nešto i nije ni čudo što su itekako znali da je proslave ovog popodneva.

Jer, od 17. decembra 2016. i poslednje pobede pa sve do danas i trijumfa nad Fulamom Slaviše Jokanovića od 1:0, promenila su se tri trenera, odigrano je 1.980 minuta, primili su 38 golova kod kuće, a Mesi i Ronaldo su u za to vreme postigli 109 pogodaka zajedno.

Junak, po svemu istorijske pobede Crnih mačaka, dnas bio je mladi napadač Džoš Madža(18), popularni Medžik, koji je u 77. minutu srušio favorizovani Fulam.

Ostali mečevi 22. kola ostali su u senci duela na severu Engleske, ali izdvajamo pobedu Derbija nad Aston Vilom (2:0) u derbiju ovog kola, kao i trijumf Milvola nad favoritom Midzbrom od 2:1.

Lids se vratio u trku za plej-of pobedom nad Noričom kod kuće od 1:0 (strelac PontusJanson), dok je Birmingem trećim vezanim porazom ovaj put od Kvins Park Rendžersa (1:2) preuzeo fenjer Čempionšipa i smeši mu se ispadanje u treću ligu.