ХОЛ: Ајакс је опет у игри за титулу!

Сада је само минус пет! Копљаници савладали Ексцелсиор са 3:1 и максимално искористили киксеве ПСВ-а и АЗ Алкмара.

Фудбал 14.12.2017 | 23:31
Можда је напољу зима, али је Ајакс успео да отопи минус на табели Ередивизије. Пре само четири дана водећи ПСВ је имао 10 бодова више од амстердамских копљаника и чинило се отворен пут ка шампионској титули. А сада је та предност преполовљена на пет бодова пошто је Ајакс на свом терену победио Ексцелсиор са 3:1 у последњем мечу 16. кола шампионата Холандије.

И ПСВ и АЗ Алкмар који је такође озбиљан кандидат за титулу су направили киксеве у овом колу, тако да дефинитивно Ајакс поново излази као највећи победник.

Ипак, није вечерас Ајакс баш тако лако дошао до победе као што то показује коначан резултат. Домаћин је повео у 23. минуту преко Сијема де Јонга, али је пет минута пре краја полувремена изједначио Мајк ван Дуинен.

У 57. минуту један од играча гостујуће екипе руком је дирао лопту у казненом простору, судија је одмах показао на пенал и сигуран са беле тачке био је Каспер Долбергу 57. минуту из пенала.

Све дилеме око коначног исхода отклонио је Хаким Зијех поготком четири минута пре краја утакмице.

ХОЛАНДИЈА 1 - 16. КОЛО: