HOL: Ajaks je opet u igri za titulu!

Sada je samo minus pet! Kopljanici savladali Ekscelsior sa 3:1 i maksimalno iskoristili kikseve PSV-a i AZ Alkmara.

Fudbal 14.12.2017 | 23:31
Možda je napolju zima, ali je Ajaks uspeo da otopi minus na tabeli Eredivizije. Pre samo četiri dana vodeći PSV je imao 10 bodova više od amsterdamskih kopljanika i činilo se otvoren put ka šampionskoj tituli. A sada je ta prednost prepolovljena na pet bodova pošto je Ajaks na svom terenu pobedio Ekscelsior sa 3:1 u poslednjem meču 16. kola šampionata Holandije.

I PSV i AZ Alkmar koji je takođe ozbiljan kandidat za titulu su napravili kikseve u ovom kolu, tako da definitivno Ajaks ponovo izlazi kao najveći pobednik.

Ipak, nije večeras Ajaks baš tako lako došao do pobede kao što to pokazuje konačan rezultat. Domaćin je poveo u 23. minutu preko Sijema de Jonga, ali je pet minuta pre kraja poluvremena izjednačio Majk van Duinen.

U 57. minutu jedan od igrača gostujuće ekipe rukom je dirao loptu u kaznenom prostoru, sudija je odmah pokazao na penal i siguran sa bele tačke bio je Kasper Dolbergu 57. minutu iz penala.

Sve dileme oko konačnog ishoda otklonio je Hakim Zijeh pogotkom četiri minuta pre kraja utakmice.

HOLANDIJA 1 - 16. KOLO: