ПЛ: Челси побиједио, чудесан преокрет Кристал Паласа!

Екипа Челсија победила је Хадерсфилд на гостовању са 3:1, у 17. колу Премијер лиге.  Вилијан прошетао "теријере", Барнли хоће у ЛШ! Бразилац заблистао против Хадерсфилда у одсуству Алвара Морате. Замислите Барнли у Лиги шампиона? Тренутно су четврти. . .  Може Челси једном да погреши, али не два пута! Лудница на Кристал Паласу и стандардних 1:0 за Барнли! Шампион са пола гаса прегазио Хадерсфилд као гост - 1:3.

Фудбал 12.12.2017 | 23:55
Изабраници Антонија Контеа одиграли су одличан меч, после кикса за викенд када су поражени од Вест Хем са 1:0.

Играчи Челсија овога пута нису дозволили да се то догоди, пошто су после првих 45 минута игре имали два гола предности.

У 23. минуту Тимеу Бакајоко донео је предност "Плавцима". Голман домаћих Лосл је погрешио прилико испуцавању лопте, која је убрзо дошла до гостујућих фудбалера.

Вилијан је видео Бакајока да утрчава, послао му добар пас у простор, а овај у стилу најбољих центарфора савладао поменутог Лосла.

До наредног гола чекало се 20 минута. Овога пута Вилијан се нашао у улози стрелца, док је асистент био Маркус Алонсо. Нетипично за Бразилца гол је постигао главом, након што га је Шпанац "ласерски" прецизним додавањем пронашао.

"Плавцима" је требало само пет минута у другом полувремену како би дошли до новог гола. Педро је постигао веомао леп гола, а асистент је поново био Вилијан, који је без сумње био најбољи играч на терену.

До краја меча, Хадерсфилд је успео да постигне почасни гол, пошто је у 90+2 минуту Депоатр савалдао Куртоу.

Фудбалери Челсија опоравили су се од пораза од Вест Хема протеклог викенда и на гостовању Хадерсфилду искористили су расположеног Вилијана, који је забележио две асистенције и гол, док су победе забележили и Барнли и Кристал Палас, "орлови" након великог преокрета.

ХАДЕРСФИЛД - ЧЕЛСИ 1:3 (0:2)

Челси је повео након грешке данског голмана Лесла у 23. минуту, једног од бољих играча "теријера" ове сезоне, када се одлично снашао Вилијан и "продужио лопту" за Тимуеа Бакајока, а овај након доброг пријема лопте којим је стекао предност у односу на чувара рутински завршио брзопотезну акцију свог тима ком се и те како исплатио пресинг.

Деловало је да ће само с једним голом предности "плавци" на одмор, али онда је Маркос Алонсо у 43. минуту послао одличан центаршут на другу стативу на који се "поклонио" Вилијан.

Давид Вагнер је на полувремену направио промену и увео Вајтхеда уместо Хога, али није то "подигло" његову екипу пошто је одмах после нове грешке одбрамбених фудбалера Хадерсфилда лопта стигла до Педра на 13-14 метара, а овај снажним ударцем донео и трећи гол гостима.

У надокнади времена, што ће сигурно изнервира Антонија Контеа, Лоран Депотр надвисио је Антонија Ридигера и донео гол за утеху Хадерсфилду.

Много лакше него што су његови најватренији навијачи замишљали, Челси је освојио нова три бода на гостовању у Хадерсфилду - 1:3 (0:2).

Читав посао пулени Антонија Контеа обавили су за 50. минута када су стекли три гола предности захваљујући сјајном Бразилцу Вилијану. Гол и две асистенције крилног нападача обезбедиле су Плавцима нову радост, која им је дошла као мелем на рану после пораза од Вест Хема у претходном колу.

Можда се тренеру Челсија неће свидети једино што је одбрана примила гол у надокнади времена када је Белгијанац Депотр главом матирао Куртоу, али је победа важна за Плавце са Стамфорд Бриџа који су вечерас играли без најбољег стрелца Алвара Морате.

Кристал Палас је направио велики преокрет на "Селхурст парку" (2:1) пошто је од трећег минута губио од Вотфорда, али је црвени картон Тома Клеверлија све променио...

"Орлови" су напали госте и прво преко Сакоа у 89. минуту, а онда и преко Џејмса Мекартура, успели да савладају "стршљенове" и освоје три важна бода у борби за опстанак. Подсетимо, прошлог викенда били су надомак победе и против Борнмута, али је Кристијан Бентеке промашио пенал у надокнади.

Екипа Кристал Палас наставила је са добрим партијама, пошто је после драме победили Вотфорд са 2:1. Домаћи играчи губили су до 89. минута, када је кренуо велики преокрет.

Тим Клеверли је два минута раније добио црвени картон, што је дало крила Паласу. У 89. минуту Бакари Сако је искористио гужву унутар 16 метара и постигао изједначујућ гол. Међутим, оно најбоље је тек следило.

Заха је одлично прошао са леве стране, потом пронашао Мекартур, који је прецизним ударцем савладао Гомеса – играо се 92. минут. Палас је тако дошао до велика три бода, пошто су побегли са дна табеле.

Највећа лудница виђена је ове вечери на Селхурст Парку где је Кристал Палас током целог меча јурио предност Вотфрорда и на крају га победио са 2:1 (0:1) голом у судијској надокнади. Дерил Јанмат је већ у трећем минуту на пас Ричарлисона довео госте у вођство, али је преко резервиста Сакоа у 88. и Мекартура у 92. минуту Кристал Палас са играчем више (после искључења Клеверлија у 87. минуту) ипак стигао до вредне победе којом је побегао из опасне зоне.

Српски фудбалер Лука Миливојевић одиграо је свих 90 минута за Кристал Палас.

Фудбалери Барнлија савладали су Стоук са 1:0 у 17. колу Премијер лиге. Домаћи играчи наставили су са фантастичним партијама и налазе се не четвртом месту - позицији која води у Лигу шампиона.

Барнли је до одлучујућег гола дошао у 89. минуту када је Барнс савладао Батланда. Барнс је спустио лопту грудима, потом је Арфилд кратко одиграо ка њему, а овај снажним ударцем затресао мрежу.

Домаћа екипа прави је хит ове такмичарске године у Премијер лиги, пошто имају скор 9/4/4 после 17 одиграних утакмица.

Барнли је наставио да бриљира ове сезоне пошто је пред својим навијачима савладао Стоук (1:0) и то поготком Ешлија Барнса у 89. минуту, страшним ударцем са 14 метара, након што је лопта до њега стигла после "бунарења".

Ово је девета победа Барнлија у овој сезони и сада су на четвртој позицији са 31 бодом, једним више од Ливерпула који има и меч мање.