PL: Čelsi pobijedio, čudesan preokret Kristal Palasa!

Ekipa Čelsija pobedila je Hadersfild na gostovanju sa 3:1, u 17. kolu Premijer lige.  Vilijan prošetao "terijere", Barnli hoće u LŠ! Brazilac zablistao protiv Hadersfilda u odsustvu Alvara Morate. Zamislite Barnli u Ligi šampiona? Trenutno su četvrti. . .  Može Čelsi jednom da pogreši, ali ne dva puta! Ludnica na Kristal Palasu i standardnih 1:0 za Barnli! Šampion sa pola gasa pregazio Hadersfild kao gost - 1:3.

Fudbal 12.12.2017 | 23:55
Izabranici Antonija Kontea odigrali su odličan meč, posle kiksa za vikend kada su poraženi od Vest Hem sa 1:0.

Igrači Čelsija ovoga puta nisu dozvolili da se to dogodi, pošto su posle prvih 45 minuta igre imali dva gola prednosti.

U 23. minutu Timeu Bakajoko doneo je prednost "Plavcima". Golman domaćih Losl je pogrešio priliko ispucavanju lopte, koja je ubrzo došla do gostujućih fudbalera.

Vilijan je video Bakajoka da utrčava, poslao mu dobar pas u prostor, a ovaj u stilu najboljih centarfora savladao pomenutog Losla.

Do narednog gola čekalo se 20 minuta. Ovoga puta Vilijan se našao u ulozi strelca, dok je asistent bio Markus Alonso. Netipično za Brazilca gol je postigao glavom, nakon što ga je Španac "laserski" preciznim dodavanjem pronašao.

"Plavcima" je trebalo samo pet minuta u drugom poluvremenu kako bi došli do novog gola. Pedro je postigao veomao lep gola, a asistent je ponovo bio Vilijan, koji je bez sumnje bio najbolji igrač na terenu.

Do kraja meča, Hadersfild je uspeo da postigne počasni gol, pošto je u 90+2 minutu Depoatr savaldao Kurtou.

Fudbaleri Čelsija oporavili su se od poraza od Vest Hema proteklog vikenda i na gostovanju Hadersfildu iskoristili su raspoloženog Vilijana, koji je zabeležio dve asistencije i gol, dok su pobede zabeležili i Barnli i Kristal Palas, "orlovi" nakon velikog preokreta.

HADERSFILD - ČELSI 1:3 (0:2)

Čelsi je poveo nakon greške danskog golmana Lesla u 23. minutu, jednog od boljih igrača "terijera" ove sezone, kada se odlično snašao Vilijan i "produžio loptu" za Timuea Bakajoka, a ovaj nakon dobrog prijema lopte kojim je stekao prednost u odnosu na čuvara rutinski završio brzopoteznu akciju svog tima kom se i te kako isplatio presing.

Delovalo je da će samo s jednim golom prednosti "plavci" na odmor, ali onda je Markos Alonso u 43. minutu poslao odličan centaršut na drugu stativu na koji se "poklonio" Vilijan.

David Vagner je na poluvremenu napravio promenu i uveo Vajtheda umesto Hoga, ali nije to "podiglo" njegovu ekipu pošto je odmah posle nove greške odbrambenih fudbalera Hadersfilda lopta stigla do Pedra na 13-14 metara, a ovaj snažnim udarcem doneo i treći gol gostima.

U nadoknadi vremena, što će sigurno iznervira Antonija Kontea, Loran Depotr nadvisio je Antonija Ridigera i doneo gol za utehu Hadersfildu.

Mnogo lakše nego što su njegovi najvatreniji navijači zamišljali, Čelsi je osvojio nova tri boda na gostovanju u Hadersfildu - 1:3 (0:2).

Čitav posao puleni Antonija Kontea obavili su za 50. minuta kada su stekli tri gola prednosti zahvaljujući sjajnom Brazilcu Vilijanu. Gol i dve asistencije krilnog napadača obezbedile su Plavcima novu radost, koja im je došla kao melem na ranu posle poraza od Vest Hema u prethodnom kolu.

Možda se treneru Čelsija neće svideti jedino što je odbrana primila gol u nadoknadi vremena kada je Belgijanac Depotr glavom matirao Kurtou, ali je pobeda važna za Plavce sa Stamford Bridža koji su večeras igrali bez najboljeg strelca Alvara Morate.

Kristal Palas je napravio veliki preokret na "Selhurst parku" (2:1) pošto je od trećeg minuta gubio od Votforda, ali je crveni karton Toma Kleverlija sve promenio...

"Orlovi" su napali goste i prvo preko Sakoa u 89. minutu, a onda i preko Džejmsa Mekartura, uspeli da savladaju "stršljenove" i osvoje tri važna boda u borbi za opstanak. Podsetimo, prošlog vikenda bili su nadomak pobede i protiv Bornmuta, ali je Kristijan Benteke promašio penal u nadoknadi.

Ekipa Kristal Palas nastavila je sa dobrim partijama, pošto je posle drame pobedili Votford sa 2:1. Domaći igrači gubili su do 89. minuta, kada je krenuo veliki preokret.

Tim Kleverli je dva minuta ranije dobio crveni karton, što je dalo krila Palasu. U 89. minutu Bakari Sako je iskoristio gužvu unutar 16 metara i postigao izjednačujuć gol. Međutim, ono najbolje je tek sledilo.

Zaha je odlično prošao sa leve strane, potom pronašao Mekartur, koji je preciznim udarcem savladao Gomesa – igrao se 92. minut. Palas je tako došao do velika tri boda, pošto su pobegli sa dna tabele.

Najveća ludnica viđena je ove večeri na Selhurst Parku gde je Kristal Palas tokom celog meča jurio prednost Votfrorda i na kraju ga pobedio sa 2:1 (0:1) golom u sudijskoj nadoknadi. Deril Janmat je već u trećem minutu na pas Ričarlisona doveo goste u vođstvo, ali je preko rezervista Sakoa u 88. i Mekartura u 92. minutu Kristal Palas sa igračem više (posle isključenja Kleverlija u 87. minutu) ipak stigao do vredne pobede kojom je pobegao iz opasne zone.

Srpski fudbaler Luka Milivojević odigrao je svih 90 minuta za Kristal Palas.

Fudbaleri Barnlija savladali su Stouk sa 1:0 u 17. kolu Premijer lige. Domaći igrači nastavili su sa fantastičnim partijama i nalaze se ne četvrtom mestu - poziciji koja vodi u Ligu šampiona.

Barnli je do odlučujućeg gola došao u 89. minutu kada je Barns savladao Batlanda. Barns je spustio loptu grudima, potom je Arfild kratko odigrao ka njemu, a ovaj snažnim udarcem zatresao mrežu.

Domaća ekipa pravi je hit ove takmičarske godine u Premijer ligi, pošto imaju skor 9/4/4 posle 17 odigranih utakmica.

Barnli je nastavio da briljira ove sezone pošto je pred svojim navijačima savladao Stouk (1:0) i to pogotkom Ešlija Barnsa u 89. minutu, strašnim udarcem sa 14 metara, nakon što je lopta do njega stigla posle "bunarenja".

Ovo je deveta pobeda Barnlija u ovoj sezoni i sada su na četvrtoj poziciji sa 31 bodom, jednim više od Liverpula koji ima i meč manje.