ИТА: Преокрет Аталанте на "Марасију"!

ТИм из Бергама је уписао шесту побједу у посљедњем мечу 16. кола Серије А на гостовању у Ђенови - 1:2 (1:1).  Пандев један од криваца за пораз Ђенове! Промашио је стопостотну шансу за 2:1, а онда је Аталанта славила на крају с 1:2.

Фудбал 12.12.2017 | 21:45
Аталанта је направила преокрет у Ђенови и стигла до шесте побједе ове сезоне у италијанском шампионату и то прве гостујуће!

Екипа Ђампаола Гасперинија је успјела да стигне до шесте овосезонске побједе на тешком гостовању на стадиону "Мараси" у Ђенови и то послије преокрета!

ЂЕНОВА - АТАЛАНТА 1:2 (1:1)

Домаћин је на самом старту стигао до предности поготком Андрее Бертолаћија након што је са ивице казненог простора погодио сами угао гостујећег гола - 1:0.

Међутим, гости су у самом финишу успјели да изједначе преко словеначког интернационалца Јосипа Иличића, који је одлично примио лопту са десне стране и погодио супротан угао - 1:1.

Тим из Бергама је до преокрета стигао само неколико минута послије повратка на терен у другом дијелу након акције Иличића, дефанзивац Андреа Масијело је главом погодио мрежу за преокрет - 1:2.

Тај погодак се показао пресудним за освајање три бода гостију, који су прескочили Кјево, Болоњу, Фиоретину и Торино и стигли до осме позиције на табели, док су Ђеновљани девети поразом остали на 16. мјесту.

За домаћина је од првог минута наступио репрезентативац Босне и Херцеговине Ервин Зукановић, док је интернационалац из Србије Дарко Лазовић меч на стадиону "Луиђи Ферарис" одгледао са клупе за резервне играче.

Просто је невероватно како је Ђенова остала без бодова у одложеном мечу Серије А (киша) против Аталанте. Гости из Бергама су славили с 1:2 (1:1), а утисак је да је Ђенова заслужила барем бод на овом мечу.

Могла је чак и до сва три, али је Горан Пандев промашио стопостотну шансу у 49. минуту при резултату 1:1. Потом је наравно, три минута касније, уследила казна, погодио је Масијелопосле слободног ударца Иличића.

Словенац је на овом мечу забележио асистенцију и гол тако да је најзаслужнији за овај узет маскималан плен на гостовању Ђенови.

Домаћин је био опаснији, али је гост био паметнији. То је одлучило победника на овом сусрету.

Аталанти је ово друга победа на последња три меча па је тим из Бергама на 8. позицији с 23 освојена бода. Ђенова је поражена после три меча без изгубљене утакмице, има 13 бодова, и налази се на 16. месту на табели.