ITA: Preokret Atalante na "Marasiju"!

TIm iz Bergama je upisao šestu pobjedu u posljednjem meču 16. kola Serije A na gostovanju u Đenovi - 1:2 (1:1).  Pandev jedan od krivaca za poraz Đenove! Promašio je stopostotnu šansu za 2:1, a onda je Atalanta slavila na kraju s 1:2.

Fudbal 12.12.2017 | 21:45
Atalanta je napravila preokret u Đenovi i stigla do šeste pobjede ove sezone u italijanskom šampionatu i to prve gostujuće!

Ekipa Đampaola Gasperinija je uspjela da stigne do šeste ovosezonske pobjede na teškom gostovanju na stadionu "Marasi" u Đenovi i to poslije preokreta!

ĐENOVA - ATALANTA 1:2 (1:1)

Domaćin je na samom startu stigao do prednosti pogotkom Andree Bertolaćija nakon što je sa ivice kaznenog prostora pogodio sami ugao gostujećeg gola - 1:0.

Međutim, gosti su u samom finišu uspjeli da izjednače preko slovenačkog internacionalca Josipa Iličića, koji je odlično primio loptu sa desne strane i pogodio suprotan ugao - 1:1.

Tim iz Bergama je do preokreta stigao samo nekoliko minuta poslije povratka na teren u drugom dijelu nakon akcije Iličića, defanzivac Andrea Masijelo je glavom pogodio mrežu za preokret - 1:2.

Taj pogodak se pokazao presudnim za osvajanje tri boda gostiju, koji su preskočili Kjevo, Bolonju, Fioretinu i Torino i stigli do osme pozicije na tabeli, dok su Đenovljani deveti porazom ostali na 16. mjestu.

Za domaćina je od prvog minuta nastupio reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Zukanović, dok je internacionalac iz Srbije Darko Lazović meč na stadionu "Luiđi Feraris" odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Prosto je neverovatno kako je Đenova ostala bez bodova u odloženom meču Serije A (kiša) protiv Atalante. Gosti iz Bergama su slavili s 1:2 (1:1), a utisak je da je Đenova zaslužila barem bod na ovom meču.

Mogla je čak i do sva tri, ali je Goran Pandev promašio stopostotnu šansu u 49. minutu pri rezultatu 1:1. Potom je naravno, tri minuta kasnije, usledila kazna, pogodio je Masijeloposle slobodnog udarca Iličića.

Slovenac je na ovom meču zabeležio asistenciju i gol tako da je najzaslužniji za ovaj uzet maskimalan plen na gostovanju Đenovi.

Domaćin je bio opasniji, ali je gost bio pametniji. To je odlučilo pobednika na ovom susretu.

Atalanti je ovo druga pobeda na poslednja tri meča pa je tim iz Bergama na 8. poziciji s 23 osvojena boda. Đenova je poražena posle tri meča bez izgubljene utakmice, ima 13 bodova, i nalazi se na 16. mestu na tabeli.